Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos, Vertimų skatinimo programa

Skelbiamas Vertimų finansavimo konkursas

Lietuvos kultūros institutas

Tapęs viešojo administravimo įstaiga ir pasipildęs Konkursų finansavimo skyriumi, nuo šiol ir koordinuosiančiu atrankų konkursus,  Lietuvos kultūros institutas atnaujina ir tęsia vieną svarbiausių savo veiklos krypčių – Lietuvos literatūros vertimų skatinimo programą. Per keletą savo gyvavimo dešimtmečių ši programa tapo plačiausiais vartais į pasaulį Lietuvos literatūrai. Šios programos dėka Lietuvos valstybės lėšomis jau finansuota 540 Lietuvos autorių knygų vertimų į 43 pasaulio kalbas. 

Vienas labiausiai pastebimų atsinaujinančios Lietuvos literatūros vertimų skatinimo programos pokyčių – pats paraiškų teikimo procesas. Nuo šiol paraiškas reikės pildyti ir, prisegant reikalingus papildomus dokumentus, pateikti tiesiogiai Instituto interneto svetainėje. Pateiktos paraiškos bus registruojamos automatiškai, o pareiškėjas sulauks  sugeneruoto atsakymo apie sėkmingą paraiškos pateikimą ir tolesnę konkurso veiksmų eigą.   

Kiti šios programos pokyčiai susiję su Lietuvos kultūros instituto juridinio statuso pasikeitimu. Tai savo ruožtu reiškia  aiškesnį ir  nuoseklesnį bei detalesnį atrankos konkursų įgyvendinimo reglamentavimą – nuo paraiškų administracinės atitikties patikros, ekspertinio vertinimo, lėšų skyrimo, iki atsiskaitymo už įgyvendintą projektą tvarkos.

Visi šie pokyčiai išsamiai aprašyti dokumentuose, su kuriais paraiškovai kviečiami susipažinti prieš pateikiant paraišką. Tikėkimės, kad šių pokyčių dėka Lietuvos literatūros vertimų skatinimo konkursas bus dar skaidresnis ir patrauklesnis kiekvienam leidėjui, apsisprendusiam išleisti ir savo šalyje išplatinti pasirinktą Lietuvos autoriaus kūrinį.  

IŠSAMIAI SU PASKELBTU PROGRAMOS KONKURSU, JOS TIKSLAIS IR ATNAUJINTOMIS SĄLYGOMIS SUSIPAŽINKITE ČIA: