Lietuvos Kultūros Institutas

Apie 2018 m. Londono knygų mugę

Šių metų tarptautinėje Londono knygų mugėje išskirtinis dėmesys skiriamas modernių valstybių šimtmetį švenčiančioms Lietuvai, Latvijai ir Estijai, kurios prisistatys su Baltijos šalių „Market Focus“ programa.
47-uosius metus skaičiuojanti Londono knygų mugė skirta knygų, medijų, vaizdo ir garso produkcijos leidybos, autorių teisių, produkcijos platinimo ir kt. su šia industrija susijusiems profesionalams iš viso pasaulio. Ši dalykinių kontaktų ir derybų erdvė pasižymi stipria seminarų, konferencijų, diskusijų programa. Į mugę kasmet susirenka virš 25 tūkst. dalyvių iš 120 šalių.

Londono knygų mugės „Market Focus“ kultūrinė programa 2018 m. sukuria galimybę kuo plačiau paskleisti žinią Jungtinėje Karalystėje apie trijų Baltijos šalių literatūros įvairovę. Londono knygų mugėje tikslas – supažindinti britų leidybos ir literatūros  specialistus bei skaitytojus su jiems dar ne itin žinomais, perspektyviais rašytojais iš Baltijos šalių: „Londono knygų mugės organizatoriai ir Britų Taryba pažymi, jog dalyvavimas šioje knygų mugėje sudaro išskirtinę galimybę pristatyti autorius, kurie dar nėra leidžiami Jungtinėje Karalystėje arba dalyvaus su pirmosiomis savo knygomis, išleistomis britų leidyklų.

Kasmet dalyvių ir žiniasklaidos dėmesį sutelkiančioje mugės programoje dalyvauja 12 rašytojų iš šalies viešnios. Šiais metais dėmesio centre yra visos trys Baltijos šalys, todėl iš kiekvienos šalies kviečiama po keturis autorius. Mugėje dalyvaujantys rašytojai – jų kūryba, gyvas dialogas su britų autoriais, leidėjais ir literatūros specialistais – buvo pristatomi tarptautinei literatūrinei auditorijai.

Lietuvai Londono knygų mugėje atstovavo viena labiausiai skaitomų šiuolaikinių Lietuvos rašytojų, tarptautinio bestselerio „Silva rerum“ autorė Kristina Sabaliauskaitė, kuri buvo pristatoma specialioje „Dienos autoriaus“ programoje; poetas, intelektualas, disidentas Tomas Venclova; tarptautinį pripažinimą pelniusi prozininkė, 2015-ųjų Europos Sąjungos literatūros premijos laureatė Undinė Radzevičiūtė; prozos, poezijos, dramaturgijos kūrėjas, aktorius ir režisierius Alvydas Šlepikas.

Estijos atstovai Londone – Mihkelis Muttas (dienos autorius), Maarja Kangro, Andrei‘us Ivanovas ir Reinas Raudas, Latvijos – Nora Ikstena (dienos autorė), Kārlis Vērdiņš, Luīze Pastore ir Inga Ābele.

Kaip teigiama Britų Tarybos pranešime, visi 12 Baltijos šalių autorių pristatė plačią literatūros žanrų įvairovę – poeziją, prozą, literatūrą vaikams, dramaturgiją ir publicistiką.

Londono knygų mugės 2018 apžvalga:

 

Lietuvos programa Londone ir Jungtinėje karalystėje:

Lietuvos renginių programa Londono knygų mugėje 2018:

 

 

 

 

Projekto galerija:

« 3 »

Severinos Venckutės nuotraukos