Lietuvos Kultūros Institutas

Apie 2019 m. Leipcigo knygų mugę

Kovo 21-24 dienomis Lietuva grįžta į tarptautinę Leipcigo knygų mugę, kurioje itin sėkmingai dalyvavo išskirtinėmis viešnios teisėmis 2017 metais. Šūkis „Pasakojimas tęsiasi“ tapo nuosekliu Lietuvos literatūros įsitvirtinimo vokiškoje kultūrinėje erdvėje leitmotyvu ir principu.

Ir išties, Lietuvos kultūros institutas tęsia dar prieš 2017 m. Leipcigo knygų mugę suintensyvėjusį bendradarbiavimą su Austrijos, Šveicarijos ir Vokietijos leidėjais ir šiais metais knygų mugės bei festivalio „Leipzig liest“ (Leipcigas skaito) lankytojus kviečia net į 3 naujų vokiečių kalba išleistų Lietuvos autorių knygų pristatymus: Markuso Rodunerio išverstų I. Simonaitytės romano „Vilius Karalius“ (leidykla „BaltArt“) ir M. Petuchausko atsiminimų „Santarvės kaina“ (leidykla „LIT Verlag“), taip pat Corneliuso Hellio išversto U. Radzevičiūtės romano „Kraujas mėlynas“ (leidykla „Residenz Verlag“). Tai jau antrasis rašytojos kūrinys, išleidžiamas Austrijoje, – 2017 metais leidykla „Residenz Verlag“ savo skaitytojams sėkmingai pristatė vokišką romano „Žuvys ir drakonai“ leidimą.

Naujųjų knygų pristatymai vyks Leipcigo knygų mugėje, o festivalis „Leipzig liest“ lietuviškus renginius priims populiariame kultūros klube „naTo“, Leipcigo universiteto bibliotekos „Bibliotheca Albertina“ ir Žydų kultūros centre-Ariowitsch’ių namuose.

Leipcige pristatomų knygų vertimai finansuoti Lietuvos kultūros instituto vykdomos Vertimų skatinimo programos lėšomis.