Dramaturgija, Lietuvos kultūros gidas

Daiva Čepauskaitė

Poetė, dramaturgė ir aktorė Daiva Čepauskaitė (g. 1967) rašo poeziją bei pjeses vaikams ir suaugusiems. Autorė pirmiausia studijavo mediciną ir tik po to mokėsi scenos meno Kauno jaunimo muzikinėje studijoje. Dirbo aktore, vėliau ir literatūrinės dalies vedėja Kauno kameriniame teatre. Šiuo metu Nacionalinio Kauno dramos teatro dramaturgė 

Išskirtiniu kalbos jausmu ir formos pojūčiu pasižyminti autorė, veikiausiai dėl aktorystės, puikiai jaučia personažą ir jo buvimą scenoje. Už pjesę „Pupos“ 2007 m. D. Čepauskaitė buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia nacionalinės dramaturgijos autorė. „Pupose“ kalbama apie pagyvenusius vyrą ir moterį, jų santykių ankštumą ir bandymą, kaip kad pasakoje, išsilaisvinti ir pakilti ligi dangaus. 

Čepauskaitės pjesė „Lė-kiau-lė-kiau” (2018)- skirta jaunimui nuo 14 metų. Ji sukurta iš autentiškų paauglių pasakojimų internetiniuose forumuose, išgirstų konsultuojantis su „Vaikų linijos“ darbuotojais ir savanoriais, bendraujant su paaugliais. Pjesės temų laukas gana platus – šiuolaikinio paauglio problemos ir iššūkiai: patyčios, neatsakingas elgesys socialinėse medijose, sekstingas, tapatybės paieškos, tarpusavio santykių rebusai (meilė, draugystė, išdavystė), komplikuoti santykiai su tėvais. Šią pjesę 2018 m. Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatė jaunosios kartos režisierė Eglė Kižaitė.