Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Konkursas lietuvių literatūros vertėjams

Lietuvos kultūros institutas

Lietuvių literatūros vertėjus, gyvenančius ne Lietuvoje, kviečiame teikti paraiškas 2–4 savaičių stažuotei (rezidencijai) Vilniuje. Atvyksiantiems bus apmokėtos kelionės į Lietuvą išlaidos, išmokėti dienpinigiai, suteiktos tinkamos gyvenimo ir darbo sąlygos Vilniuje, o pageidaujantiems sudaryta galimybė paviešėti rašytojų poilsio namuose Palangoje.  Vertėjai laukiami atvykti pasirinktu laiku nuo liepos 1 iki gruodžio 1 d.

Prioritetas bus teikiamas konkrečių sumanymų ir planų turintiems vertėjams, verčiantiems iš lietuvių į anglų kalbą ir vokiečių kalbas, taip pat vertėjams, niekada nebuvusiems tokioje stažuotėje ar buvusiems joje daugiau kaip prieš 3 metus. Paraiškas prašytume siųsti iki gegužės 29 d. (imtinai). Atsakymą paskelbsime birželio 15 d. Paraišką turėtų sudaryti:

  • Motyvacinis laisva forma parašytas laiškas, kuriame papasakotumėte, ką ketinate veikti Vilniuje, kokį kūrinį (ar kūrinius) planuojate išversti ir kodėl, kokios galimybės išleisti kūrinį Jūsų šalyje;
  • Trumpas gyvenimo ir veiklos aprašymas ir vertimų sąrašas;
  • Sutartis su leidykla, jeigu tokią esate pasirašę, arba raštas iš leidyklos, patvirtinantis leidyklos ketinimą leisti Jūsų verčiamą kūrinį (šis punktas nėra būtinas, bet būtų privalumas).