Lietuvos Kultūros Institutas

Projekto programa

PROGRAMA

Spalio 26 d.

Teatras

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Tomo Ivanausko nuotr.

19:00 val. Spektaklis „Trans Trans Trance“
Režisierė Kamilė Gudmonaitė, OKT / Vilniaus miesto teatras, LT
20:40 val. Q&A su aktore Aiste Diržiūte bei spektaklio kūrėjomis

„Trans Trans Trance“
Tai spektaklis, kurio pirminė idėja buvo lytinės tapatybės ir moteriškumo tema. Jo dramaturgija buvo kuriama ne remiantis pjese, o repeticijų metu sukurta ir atrasta medžiagą. Tai iš atvirų pokalbių apie moteriškumą gimęs spektaklis, kurio tematiką kūrybinė komanda laikui bėgant išplėtė iki klausimo, kiek mus įtakoja ir formuoja lytinė tapatybė? Ar moteriškumas ir vyriškumas yra socialinis konstruktas, ar prigimties dėsnis? O jeigu peržengsime visuotinai suprantamą moteriškumo normą? Kur baigiasi lytis? Ar galima būti ir vyru, ir moterimi vienu metu? Socialinė aplinka, medijos ir visuomenės normatyvai mums lengvina paaiškinimą, kas yra vyras ir moteris, tačiau ar dvinarė lyčių sistema neapriboja mūsų mąstymo? Kas nutinka žmogui, jei jo vidus neatitinka jo išorės? Ar sunku priimti save tokį, koks esi iš tikrųjų, jeigu tave ne visada priima visuomenė? „Atsivėrimas neįvyksta tik vieną kartą žmogaus gyvenime. Tai kasdienė kelionė, kurioje kiekvienas turime eiti į save tam, kad galėtume ištverti kitą dieną.“

Progresyvios muzikos renginys

20:00 val. durys atsidaro, apšilimas – DJ Hìldå (LT)
21
:00 val. Progresyvinio garso atlikėjai:
„Vilniaus Energija“, avangardinis repas (LT)
felicita, eksperimentinė populiarioji muzika (PC Music, UK)

Penktadienio vakarą kviečiame į du puikius elektroninės muzikos pasirodymus: „Vilniaus Energijos“ iš Vilniaus ir felicita (PC Music) iš Londono. „Vilniaus Energija“ yra poeto, avangardinio repo ir tekstų autoriaus Žygimanto Kudirkos ir džiazo bei elektroninės muzikos atlikėjo Ado Gecevičiaus duetas. Šie du atlikėjai pristatys naują elektronikos rūšį, atliekamą angliškai, lietuviškai ir dirbtinėmis kalbomis, kurias papildys įspūdinga vaizdo medžiaga. Sintetinė „Vilniaus Energija“ dueto kalba atves prie vakaro kulminacijos – anglų-lenkų muzikos kūrėjo iš Londono felicita (PC Music) pasirodymo. felicita apgaubs klausytojus elektronine muzika, perkeldamas į pasaulį, primenantį „animacinį „Pixar“ filmą, kurio veiksmas vyksta viduramžių Lenkijoje, su savo personažais, istorijomis ir medžiaga„Vilniaus Energijos“naratyvas yra kiek ironiškas (duetas pasiskolino savo pavadinimą iš anksčiau valstybės valdomos, o dabar privatizuotos bendrovės „Vilniaus Energija“). Tuo tarpu felicita muzika yra nuoširdesnė, tačiau panašiai neįmenama, sukurianti abstrakčią „slaviškąją estetiką, iš naujo atrandanti tradicinius lenkų muzikos naratyvus ir atgaivinanti juos per užburiantį sunkųjį ritmą.

 

Spalio 27 d.

17:00 val. Diskusija „Menas kaip seksualinės įtampos centras“

Dalyviai: TBC

Šiuolaikinis šokis

19:30 val. Šokio spektaklis Jie gyvena šalimais (They Live Next Door)

 

Choreografė Ieva Kuniskis (LT/JK)

Du vyrai privačių namų prieblandoje. Kieno šie namai, kokia istorija juos sieja? Ar jie draugai, ar kaimynai, broliai ar meilužiai? Jų bendravimas, vykstantis patalpoje tarp vos kelių baldų, atrodo supriešintas, apkartintas, tačiau šiltas, švelnus. Ar stebime jų prisiminimus apie blunkančią praeitį, ar jų svajones apie šviesesnę ateitį?

„Jie gyvena šalimais“ atveria dvigubą – meilės ir santykių disfunkcijos – veną, aptinkamą dabarties vyrų santykiuose. Tai sodri ir kvapą gniaužanti fizinio teatro apraiška, sukurta Vilniuje gimusios ir Londone gyvenančios choreografės Ievos Kuniskis. Bilietai į vienintelį ankstesnį pasirodymą Londone buvo akimirksniu išparduoti, tačiau šis išskirtinis šokio spektaklis bus dar kartą pristatytas „Rich Mix“ centre.

 

Organizatorius Lietuvos kultūros institutas

Projektą remia: Lietuvos respublikos kultūros ministerija, „Real Is Beautiful“ Valstybinis turizmo departamentas, Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje

Partneriai: „Rich Mix“, OKT / Vilniaus miesto teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija