Lietuvos Kultūros Institutas

Lietuvos kultūros pristatymas festivalyje „Wschod Kultury – Inne Brzmienia“

2019 m. birželio 27-30 dienomis Lietuvos kultūros institutas kartu su kultūros atašė Lenkijoje Rasa Rimickaite ir partneriais pristatė Lietuvos kultūrą  Liublino festivalyje „Wschod Kultury – Inne Brzmienia“ (Kultūros saulėtekis – Kitokie garsai). Lietuviškoje programoje – muzikos, literatūros renginiai, diskusijos, kino peržiūros, fotografijų ir iliustracijų parodos, kūrybinės dirbtuvės.

Specialioje festivalio programoje „Litewski focus“ grupių „Solo Ansamblis“, „Garbanotas“, „Sheep Got Waxed“, „FUME“ koncertai, taip pat džiazo trio „Trio Infiltrators“ pasirodymas Senajame Liublino teatre. Muzikinę programą lydėjo diskusija apie Lietuvos muzikos rinką.

Literatūrinės festivalio programos žvaigždės – rašytojai Kristina Sabaliauskaitė ir Herkus Kunčius. Tarptautinio bestselerio „Silva rerum“ autorė K. Sabaliauskaitė pristatė Lenkijoje itin sėkmingai sutiktas pirmąją ir antrąją tetralogijos knygas. Lenkijos skaitytojams gerai pažįstamas H. Kunčius pristatė ką tik į lenkų kalbą išverstą naujausią savo knygą „Lietuviškos apybraižos“.

Lenkijos kuratorė Ewa Solarz festivaliui parengė unikalią Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos iliustruotojų parodą, kurioje buvo eksponuojamos ne tik knygos, bet ir specialiai pagal autorines iliustracijas pagaminti personažai ir sukurti animaciniai filmai. Šioje parodoje buvo eksponuojami Lietuvos iliustruotojų Kęstučio Kasparavičiaus, Ingos Dagilės, Rasos Jančiauskaitės, Aušros Kiudulaitės, Elenos Selenos kūriniai, o tarptautinio dėmesio sulaukusios menininkės R. Jančiauskaitė ir E. Selena kvietė į ketverias kūrybines dirbtuves.

Lietuvišką programą „Litewski focus“ papildė Lietuvos kino centro ir „Warsztaty Kultury“ sudaryta filmų programa, kurioje žiūrovams pristatomi Eglės Vertelytės „Stebuklas“, Mindaugo Survilos „Sengirė“, Giedrės Žickytės „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, Raimundo Banionio „Vaikai iš „Amerikos” viešbučio“.

Festivalio lankytojus kvietė dvi fotografijos parodos: Lietuvos fotomenininkų sąjungos ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parengta Bolesławos ir Edmundo Zdanowsc‘ių fotografijų paroda „Iš nežinios į nežinią: Antrojo pasaulinio karo atbėgėliai Lietuvoje“ ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos pristatoma Romualdo Požerskio fotografijų paroda iš ciklo „Vilniaus senamiesčiai“.

Renginių programą rasite paspaudę šią nuorodą.

Lietuvos kultūros pristatymo festivalyje logotipo autoriai Rokas Sutkaitis ir Julius Seniūnas.

Partneris Lenkijoje – „Warsztaty Kultury“.