Lietuvos Kultūros Institutas

Apie 2013 m. Bolonijos vaikų knygų mugę

Kovo 25–28 d. Lietuva dalyvaus 50–ojoje jubiliejinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje (Italija). Tarptautinių kultūros programų centro (TKPC) organizuojamame nacionaliniame stende lankytojų šiemet lauks vaikiškų knygų iliustruotojai Kęstutis Kasparavičius, Sigutė Chlebinskaitė ir Ieva Babilaitė. Mugės lankytojai galės susipažinti su gražiausiomis pastaraisiais metais Lietuvos leidyklų išleistomis vaikų knygomis, kasmet Vilniaus knygų mugėje veikiančia vaikų kūrybine studija „Tu gali sukurti knygą“, interaktyviomis elektroninėmis knygomis vaikams bei specialia Kęstučio Kasparavičiaus knygų ekspozicija, skirta mugės jubiliejui.

Mugėje taip pat bus pristatoma jau dvylika metų gyvuojanti vaikų kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“, kasmet sukviečianti Vilniaus knygų mugės mažuosius lankytojus į „Knygų šalį“. Čia vaikai gali ne tik prisiliesti prie knygos istorijos, tačiau ir pabendrauti su rašytojais ir dailininkais. Plačiau studijos veiklą mugės lankytojams pristatys studijos įkūrėja Sigutė Chlebinskaitė.

Lietuvos stende  vaikų knygų leidybos specialistai galės susipažinti su  gražiausių Lietuvos vaikų knygų kolekcija, ją sudarys jau ne kartą įvertintų ir jaunų, perspektyviausių iliustruotojų knygos, išleistos leidyklų „Dominicus Lituanus“, „Alma littera“, „Žara“, „Tyto alba“, „Versus Aureus“, „Baltos lankos“, „Aukso žuvys“, „Vario burnos“, „Kauko laiptai“, „Bernardinai.lt“, „Bokartas“, „Petro ofsetas“. Kolekcijoje bus pristatomi ir trijų šių metų Knygos meno konkurse „Vilnius’2012” diplomais apdovanotų iliustruotojų darbai – Tomo S. Butkaus Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“, Rimanto Rolia „Žiemos išdaigos“, Linos Žutautės „Ferdinandas ir Pū“ bei I–ąją premiją pelniusios Ievos Babilaitės „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt“.

Tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė – tai svarbiausias tarptautinis renginys, skirtas vaikų literatūros leidybai ir su ja susijusioms kūrybinėms industrijoms. Į šią mugę kasmet keturioms dienoms susirenka viso pasaulio leidėjai, knygų ir jų iliustracijų autoriai, spaustuvininkai, literatūros agentai, prekybininkai, TV ir kino prodiuseriai.