Lietuvos Kultūros Institutas

Apie žurnalą

Lietuvos kultūros institutas pristato naują žurnalą * as a Journal, skirtą kultūra besidomintiems pasaulio skaitytojams. Žurnalas atveria išskirtinę kultūrinio bendradarbiavimo erdvę, kurioje Lietuvos ir įvairių užsienio šalių kūrėjai, kuratoriai ir tyrėjai susitinka apmąstyti visuotinai aktualių temų, o skaitytojai kviečiami į jas pažvelgti iš netikėtų kultūrinių perspektyvų.

Du kartus per metus anglų kalba leidžiamo * as a Journal pavadinimas keičiasi kartu su konkrečiame numeryje analizuojama tema. Ją išvysto kviestiniai žurnalo sudarytojai kartu su žurnalo redaktore Kotryna Lingiene ir tarptautiniu autorių kolektyvu – menininkais, mąstytojais, tyrėjais, kuratoriais ir kt. Pirmajame numeryje žvaigždutę keičia „miškas“ („Forest as a Journal“ – „Miškas kaip žurnalas“), antrajame – „kosmosas“ („Cosmos as a Journal“ – „Kosmosas kaip žurnalas“). Apie žurnalo idėją ir tikslus skaitykite paspaudę šią nuorodą.

Forest as a Journal viršelis

„Forest as a Journal“ sudarė architektų ir tyrėjų duetas Jurga Daubaraitė  ir Jonas Žukauskas. Sudarytojai į mišką kviečia pažvelgti kaip į žmogaus sukonstruotą erdvę, kuri neišvengiamai priklauso nuo jo veiksmų: „Tai nebėra gamta, veikiau infrastruktūra, natūralių sistemų aplinka, kuri yra valdoma, eksploatuojama ir reguliuojama žmogaus intervencijų, technologijų, industrijų, institucijų ir agentūrų“.

„Šiame numeryje mes analizuojame praktikas ir jėgas, kurios formuoja miško įvaizdžius ir konceptus, daro jiems įtaką. Žurnale klausiame, kaip kultūrinės praktikos praplečia „optiką“, kurios pagalba visuomenė suvokia mišką,“– pasakoja Jurga Daubaraitė ir Jonas  Žukauskas.

Miško temą žurnale iš skirtingų perspektyvų pristato fotografas, biologas Jochenas Lempertas, rašytojas Jonas Žakaitis ir jo kalbinami dizaineriai, architektai ir kultūrinės pirties (Kultuurisauna) įkūrėjai Nene Tsuboi ir Tuomas Toivonenas, kuratorė, rašytoja ir tyrėja Sofia Lemos, kuri rašo apie menininkų Linos Lapelytės ir Manto Petraičio kūrinį. Jurga Daubaraitė ir Jonas Žakaitis kalbina svarbiausiam britų menininkų įvertinimui – Turnerio apdovanojimui 2021 m. nuominuotą architektų ir menininkų duetą „Cooking Sections“ (Danielį Fernándezą Pascualį ir Aloną Schwabe‘ą).

Taip pat numeryje – vizualiųjų menų, architektūros ir aplinkos politikos tyrėja Gabrielė Grigorjeva, fotografai Jonathanas Lovekinas ir Davidas Grandorge‘as, architektė ir tyrėja Signe Pelne, pašnekesyje susitikę kino režisierius, biologas Mindaugas Survila ir režisierė Rugilė Barzdžiukaitė, rašytoja, meno istorikė Amelia Groom, rašanti apie menininkės Eglės Budvytytės kūrinį, menininkė ir architektė Aistė Ambrazevičiūtė, numerio kuratorių kalbinamos Laura Garbštienė ir gamtos tyrinėtoja Onutė Grigaitė. Fotografė Rasa Juškevičiūtė ir kultūros žurnalistė Kotryna Lingienė aplankė baldų kūrėjo Jono Prapuolenio studiją ir archyvą. Prie numerio autorių prisijungė ir dizainerė Monika Janulevičiūtė bei kuratorė, VDA Nidos meno kolonijos vadovė Eglija Inzule. Kuratorė Virginija Januškevičiūtė pristatė ir vėl tapyti pradėjusį fotografą Algirdą Šeškų.

Numerio dizainą, reflektuodama miško temą, sukūrė grafikos dizainerė Gailė Pranckūnaitė.

 

Žurnalo redakcinė kolegija:

Vaiva Grainytė

Kristupas Sabolius

Rūta Statulevičiūtė-Kaučikienė

 

Žurnalo redaktorė Kotryna Lingienė

Žurnalo dizaino koncepciją sukūrė „Godspeed Branding“

Anglų kalbos redaktorė Gemma Lloyd

 

Klausimai dėl įsigijimo ir platinimo – asajournal@lithuanianculture.lt