Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos

Frankfurto knygų mugė stabdo bendradarbiavimą su Rusijos valstybinėmis institucijomis

Lietuvos kultūros institutas
Knyga

Atsakydama į Baltijos šalių kultūros organizacijų, atstovaujančių ir vienijančių knygų kūrėjus, leidėjus ir kitus profesionalus, kreipimąsi nutraukti ryšius su Rusijos Federacijos organizacijomis, Frankfurto knygų mugė vėlų vasario 27 d. vakarą el. paštu informavo apie savo poziciją.  

Frankfurto knygų mugės direktoriaus Juergeno Booso pasirašytame atsakyme rašoma: 

„Frankfurto knygų mugės organizatoriai griežtai smerkia Prezidento Putino vykdomą Rusijos ataką Ukrainoje. Prieštaraudama Rusijos Federacijos invazijai į Ukrainą, tarptautinės teisės pažeidimui, Frankfurto knygų mugė stabdo bendradarbiavimą su Rusijos valstybinėmis institucijomis, atsakingomis už Rusijos kolektyvinį stendą Frankfurto knygų mugėje. Frankfurto knygų mugė garantuoja pilną palaikymą Ukrainos leidėjų asociacijoms.“ 

Dvylika Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros organizacijų vasario 26 d. vakarą vienbalsiai išreiškė palaikymą Rusijos karinę agresiją patiriančiai Ukrainai ir kreipėsi į svarbiausias pasaulyje Frankfurto, Londono ir Bolonijos knygų muges reikalaudamos skaudžių sankcijų Rusijos Federacijai. Atsakymų iš Londono ir Bolonijos knygų mugių organizatorių dar laukiama. 

Lietuvos kultūros institutas ragina visas kultūros organizacijas, menininkus ir kuratorius, pasekti šiuo pavyzdžiu – tarptautinėje erdvėje palaikyti Ukrainą, pasmerkti Rusijos karinį terorą, reikalauti pagarbos demokratinėms vertybėms.  

Kreipimąsi pasirašė Lietuvos kultūros institutas, organizacija „Latvian Literature“, Estijos literatūros centras, visų trijų Baltijos šalių leidėjų asociacijos ir rašytojų sąjungos, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos, Latvijos ir Estijos skyriai, Estijos vaikų literatūros centras. 

Frankfurto knygų mugės atsakymas