Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos

Baltijos šalys kreipiasi į Frankfurto, Londono ir Bolonijos knygų muges: palaikykite Ukrainą ir nutraukite ryšius su Rusijos Federacijos organizacijomis

Lietuvos kultūros institutas
Vėliava

Dvylika Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros organizacijų, atstovaujančių ir vienijančių knygų kūrėjus, leidėjus ir kitus profesionalus, vienbalsiai išreiškė palaikymą Rusijos  karinę agresiją patiriančiai Ukrainai ir kreipėsi į svarbiausias pasaulyje Frankfurto, Londono ir Bolonijos  knygų muges reikalaudamos skaudžių sankcijų Rusijos Federacijai.

„Nekaltai užpulta Ukraina kovoja ir visa Europos kultūros bendruomenė privalo kovoti visomis jai galimomis priemonėmis. Raginame visas kultūros organizacijas, menininkus ir kuratorius, pasekti mūsų pavyzdžiu – tarptautinėje erdvėje palaikyti Ukrainą, pasmerkti Rusijos karinį terorą, reikalauti pagarbos demokratinėms vertybėms“ –  sako Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, kurios raginimu Ukrainą palaikantį pareiškimą išplatino ir Europos Sąjungos nacionalinių kultūros institutų tinklas.

Lietuvos kultūros instituto inicijuotame Baltijos šalių organizacijų kreipimesi į tarptautines knygų muges prašoma nutraukti ryšius su Rusijos Federacijos organizacijomis ir pašalinti Rusijos Federacijos nacionalinius stendus iš Frankfurto, Londono ir Bolonijos knygų mugių.

Kreipimąsi pasirašė Lietuvos kultūros institutas, organizacija „Latvian Literature“, Estijos literatūros centras, visų trijų Baltijos šalių leidėjų asociacijos ir rašytojų sąjungos, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos, Latvijos ir Estijos skyriai, Estijos vaikų literatūros centras.

Kreipimasis į muges

Kreipimasis į Frankfurto knygų mugę – Joint_Appeal_to_Frankfurt_from_Baltic_Countries

Kreipimasis į Bolonijos vaikų knygų mugę – Joint_Appeal_to_BCBF_from_Baltic_Countries

Kreipimasis į Londono knygų mugę – Joint_Appeal_to_LBF_from_Baltic_Countries