Lietuvos kultūros gidas, Teatro režisieriai

Paulius Ignatavičius

P.Ignatavicius_Laura_Vanseviciene-

Aktorius ir režisierius Paulius Ignatavičius (g. 1984) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje 2008 m. įgijo teatro režisūros bakalauro, o 2010 m. – magistro laipsnį. 2007 m. profesionaliojoje scenoje debiutavęs režisierius yra sukūręs dvylika spektaklių, taip pat – apie dvi dešimtis vaidmenų teatre ir kine. 2016 m. tapo Valstybinio Šiaulių dramos teatro meno vadovu.

Ignatavičiaus kūrybinis repertuaras itin įvairus. Režisierius renkasi ir moderniųjų klasikų (Franzas Kafka, Wolfgangas Borchertas) ir šiuolaikinių užsienio rašytojų (Ewaldas Palmetshoferis, Vladimiras Sorokinas, Marius von Mayenburgas ir kt.) kūrinius, bendradarbiauja su jaunais lietuvių dramaturgais (Mindaugas Nastaravičius, Andrius Jevsejevas).

Vienas naujausių P. Ignatavičiaus darbų – 2016 m. kartu su A. Jevsejevu sukurtas spektaklis „Europiečiai“ pagal Aischilo dramą „Maldautojos“, kurioje aprašomas danaidžių mitas. Jaunieji kūrėjai scenoje konstruoja savą, šiuolaikines geopolitines aktualijas atliepiantį maldavimo priglausti ir atsako į jį scenarijų. Šiuolaikinė pabėgėlių krizė komentuojama atsigręžiant į tūkstantmetę patirtį, taip mėginant apsvarstyti, kas yra Europa, kaip ir kodėl kartojasi istorija ir neslopsta tautas pražudančios žmogiškosios ydos.

pauliusignas@gmail.com