Lietuvos kultūros gidas, Šokėjai ir choreografai

Marius Pinigis

Marius Pinigis_IN_Arturas Bulota

Šokėjas, choreografas ir pedagogas Marius Pinigis (g. 1986) Vytauto Didžiojo universitete studijavo politikos mokslus ir 2011 m. įgijo diplomatijos ir tarptautinių santykių magistro laipsnį. Šokio mokėsi Kauno šokio teatro „Aura“ studijoje ir šokio technikos seminaruose įvairiose Europos šalyse. 2009–2014 m. M. Pinigis buvo nuolatinis „Auros“ trupės narys ir šiame teatre sukūrė daugiau nei dvi dešimtis šokio vaidmenų. Pastaruosius kelerius metus dirba kaip nepriklausomas šokėjas ir choreografas, dėsto šokio disciplinas Vytauto Didžiojo universitete, kur įkūrė ir „Judesio laboratoriją“. Be to, nuolat rūpinasi šokio sklaida Kaune, aktyviai dalyvauja šio miesto kultūros lauko plėtros procesuose.

Pinigis yra sukūręs keturis šokio spektaklius. Kaip choreografas, niekuomet nedirba vienas ir nuolat renkasi spektaklius kurti su partneriais. Bene labiausiai pastebėtas iš tokio tipo darbų buvo 2014 m. kartu su šokėjais ir choreografais Mantu Stabačinsku ir Vilma Pitrinaite sukurtas vyrų duetas „ID: D&G“, kurio pavadinime slypi aliuzija ne tik į garsius mados namus, bet ir Lietuvos nacionalinius herojus – pirmuosius Atlantą perskridusius ir tragiškai žuvusius lietuvių pilotus Darių ir Girėną. Po poros metų sukurtas „(g)round zero“ – taip pat vyrų duetas.

Pinigis du kartus apdovanotas aukščiausiu Kauno profesionalaus teatro apdovanojimu „Fortūna“ (2015, 2016), Šiuolaikinio šokio asociacijos įvertintas kaip metų šokėjas (2015, 2017).

Spektakliui „(g)round zero“ (2016) jėgas suvienijo du kauniečiai šokėjai Mariai: gavės šokį atstovaujantis Marius Paplauskas ir šiuolaikinio šokio šalininkas M. PinigisSpektaklyje nesunku atpažinti nuorodas į šokėjams vaikystėje įtakos turėjusius „Rokį“, „Terminatorių“, „Gelbėtojus“, Bruce’ą Lee, Muhammadą Ali, Michaelą Jacksoną, Jimmy Hendrixą ir kitus tikrus bei išgalvotus populiariosios kultūros herojus. M. Paplausko ir M. Pinigio duetas – intensyvi ir energinga dvikova. Šokėjai siekia maksimaliai išbandyti kiekvienas savo ir vienas kito fizines ir plastines galimybes, o visa tai daro su malonumu ir begaliniu azartu.

pukuveras@gmail.com