Lietuvos kultūros gidas, Šokėjai ir choreografai

Inga Kuznecova

Pamirstos princeses_PADI DAPI Fish_Vytautas Petrikas

Šokėja ir choreografė Inga Kuznecova (g. 1986) 2010 m. baigė choreografijos bakalauro studijas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Choreografijos katedroje, o 2012 m. įgijo šokio magistro laipsnį. Be to, šokio meno ji mokėsi ir Stokholmo šokio kolegijoje (Švedija). Nuo 2014 m. dėsto Klaipėdos universitete, yra šiuolaikinio šokio studijos „Jazz Up“ vadovė, kuria ir šoka šokio teatre „Padi Dapi Fish“.

Kuznecova šoko choreografių Agnijos Šeiko, Dovilės Binkauskaitės ir kitų šokio spektakliuose, dalyvavo įvairiuose meniniuose projektuose. Kaip choreografė profesionaliojoje scenoje debiutavo 2010 m. ir yra sukūrusi keturis šokio spektaklius. Kol kas gana negausus jos repertuaras išsiskiria žanrų ir formų įvairove – I. Kuznecovos spektakliai vienas nuo kito skiriasi ir temomis, ir judesių kalba. Diplominiame spektaklyje „Mikas ir pusryčiai“ (2010) ji tyrinėjo žmogaus reakcijas į skirtingus maisto skonius. 2012 m. ji kartu su šokėju Petru Lisausku sukūrė apie poros santykius itin paprastai, bet taikliai pasakojantį duetą „Ir viskas klojosi kuo puikiausiai“, kuris buvo atliekamas ne scenoje, o realioje gyvenamoje erdvėje – bute. Abu šie spektakliai įtraukti į Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programą. O trečiasis choreografės darbas „Diagnozė – krepšinis“ (2012) buvo dedikuotas populiariausiai sporto šakai Lietuvoje.

Po kelerių metų pertraukos 2016 m. I. Kuznecova kaip choreografė sugrįžo su spektakliu vaikams „Pamirštos princesės“. 7–12 m. amžiaus vaikams skirtame spektaklyje ieškoma būdų, kaip kiekvienam vaikui atrasti savo išskirtinius bruožus, juos mylėti, puoselėti, taip pat – kaip kurti vertingus bei pagarbius santykius su kitais žmonėmis. Perkeldamos realias gyvenimiškas situacijas į princesių pasaulį, šokėjos pasakoja apie kiekviename iš mūsų glūdinčią nepakartojamą asmenybę. Spektaklis nominuotas Klaipėdos teatralų apdovanojimui „Padėkos kaukė“ ir pagrindiniam šalies teatro apdovanojimui „Auksinis scenos kryžius“ (teatro vaikams kategorija). 2017 m. spektaklis rodytas prestižinėje Vašingtono scenoje (JAV) – Johno F. Kennedy scenos menų centre.

padidapifish@gmail.com

www.padidapifish.lt