Lietuvos Kultūros Institutas
Lietuvos kultūros gidas, Šokėjai ir choreografai

Birutė Banevičiūtė

Šviesuliukai_in_Laura_Vanseviciene

Choreografė, šokio pedagogė, socialinių mokslų daktarė Birutė Banevičiūtė (g. 1967) yra sukūrusi daugiau nei dvi dešimtis šiuolaikinio šokio spektaklių vaikams ir suaugusiems, kūrė choreografiją dramos spektakliams.

Studijavo Vilniaus universitete, kur 1990 m. įgijo biologijos ir chemijos dėstytojos kvalifikaciją. Įvairių šiuolaikinio šokio technikų, improvizacijos ir kompozicijos bei šokio pedagogikos mokėsi JAV, Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Italijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Lenkijoje, taip pat seminaruose Lietuvoje. 2009 m. apgynė socialinių mokslų (edukologijos) daktaro disertaciją „Šokio gebėjimų ugdymas ankstyvojoje paauglystėje“. Nuo 2006 m. dėsto Lietuvos edukologijos universitete, rašo mokslinius straipsnius šokio ugdymo klausimais, veda seminarus šokėjams, šokio mokytojams, choreografams Lietuvoje ir užsienyje.

Banevičiūtė pirmoji Lietuvoje 2007 m. ėmėsi kurti profesionalius šiuolaikinio šokio spektaklius vaikams, įkūrė šokio teatrą „Dansema“ ir iki šiol yra jo meno vadovė. Tai vienintelis profesionalus šiuolaikinio šokio vaikams ir jaunimui teatras Lietuvoje, kuriantis įvairioms amžiaus grupėms, net ir kūdikiams. Šiuo metu šio teatro repertuare – penki B. Banevičiūtės specialiai mažiesiems žiūrovams sukurti šokio spektakliai. Teatras intensyviai gastroliuoja Lietuvoje, yra lankęsis įvairiuose festivaliuose ir scenose Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Danijoje, Belgijoje, Olandijoje, Kroatijoje, JAV, Kinijoje.

Naujausias B. Banevičiūtės šokio spektaklis kūdikiams – „Šviesiukai“ (2017). Iki 2 m. amžiaus vaikams skirtame šokio spektaklyje šviesiukai – tai mažos švieselės, kurios patraukia net ir kūdikių dėmesį, taip pat – scenos technikai, kuriantys spektaklio apšvietimą. Mažieji žiūrovai kartu su šokėjais čia gali tyrinėti scenos šviesos šaltinius ir save per šviesą.

info@dansema.lt

www.dansema.lt