Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Klaipėdos lėlių teatras – tarptautiniame festivalyje Niurnberge

Lietuvos kultūros institutas

Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Vasario 6–11 d. Niurnberge (Vokietijoje) vyko XIII Tarptautinis vaikų teatrų festivalis „Panoptikum“. 2000 metais inicijuotas „Panoptikum“ tapo svarbiu Europos vaikų teatro įvykiu, kas dvejus metus į Niurnbergą pritraukiančiu žiūrovus, prodiuserius, lėlininkus iš viso pasaulio. Šiemet festivalio programoje dalyvavo trupės iš Vokietijos, Prancūzijos, Danijos, Belgijos, Italijos, Čekijos ir Lietuvai atstovavęs Klaipėdos lėlių teatras, pilnutėlėms žiūrovų salėms parodęs lėlių spektaklį „Didysis sprogimas“. Klaipėdos lėlių teatro gastroles iš dalies finansavo Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje.

Įvairių kultūrų, kalbų ir teatro stilių susiliejimas festivalyje yra ne tik puiki proga vaikų auditorijai išplėsti savo akiratį ir susipažinti su skirtingais teatro žanrais, bet ir galimybė teatro kūrėjams dalintis savo kūryba, susipažinti, bendradarbiauti. Pasak Klaipėdos lėlių teatro direktorės Aušros Juknevičienės, „Tarptautiniai festivaliai visada duoda įvairiapusės patirties: nuo naujų susitikimų su kolegomis iki įkvėpimo kurti, atrasti, sujudinti kultūrinius impulsus, sujungti skirtingų menininkų mintis ir idėjas. Dažnai festivaliuose ne tik pasirodome, bet ir turime galimybę rinktis spektaklius, kuriuos būtų galima pristatyti tarptautinio lėlių teatro festivalio „Materia Magica“ metu Klaipėdoje. Įdomu ir tai, kad šiuolaikiniai kūrėjai nebijo sudėtingų ir skaudžių temų, kalba aštriai, tačiau – vaikams suprantama kalba. Tikiuosi, kad auginama išmintingesnė ir jautresnė karta“.

Galimybe dalyvauti Tarptautinis vaikų teatrų festivalis „Panoptikum“ džiaugiasi ir Klaipėdos lėlių teatro aktoriai. Pasak Vytauto Kairio, įdomiausia pastebėti skirtumus: „Labai smalsūs žiūrovai. Vokietijoje retai leidžiama po spektaklių vaikams paliesti lėles ir dekoracijas, o mums tokia edukacinė veikla – įprasta. Kai vaikai susidomėję apžiūrinėjo „Didžiojo sprogimo“ lėles, ne vienas žmogus priėjo paklausti, ar nebijome, kad jos bus sulaužytos. Nebijojome“.

Tapti didelio festivalio dalimi – visada ypatingas įvertinimas ir svarbi patirtis. Kadaise taip per festivalį užsimezgė draugystė ir su režisieriumi Zvi Sahar, lėlių spektaklio „Didysis sprogimas“ režisieriumi iš Izraelio. Neabejojama, kad ir šis festivalis gali tapti gražių draugysčių pradžia.

 

Klaipėdos lėlių teatro informacija