Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Erfurte atidaryta devyniolikos Lietuvos menininkų paroda „Vilnius Vibes”

Lietuvos kultūros institutas

Dirk Urban nuotr.

Spalio 21 d. Erfurte, Anger dailės muziejuje, atidaryta Lietuvos sostinei skirta paroda „Vilnius Vibes”. Parodoje – Felicijos Dudoit, Linos Fisheye, Monikos Furmanos, Eglės Gineitytės, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės, Patricijos Jurkšaitytės, Eglės karpavičiūtės, Jolantos Kyzikaitės, Petro Lincevičiaus, Visvaldo Morkevičiaus, Klaido Paškevičiaus, Viktoro Paukštelio, Rodion Petroff, Dianos Remeikytės, Laisvydės Šalčiūtės, Algio Sprindžiūno, Antano Sutkaus, Gintauto Trimako, Rūtos Vadlugaitės darbai.

Erfurto savivaldybės dėka penkiolika iš devyniolikos parodoje dalyvavusių menininkų atvyko į parodos atidarymą.

Parodos idėją inicijavo Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje Rasa Balčikonytė, pernai pakvietusi šio muziejaus direktorių prof. Dr. Uwe Kai Schierzą apsilankyti Vilniuje ir Lietuvos kultūros instituto rengiamų vizitų metu susipažinti su sostinės vizualiojo meno scena. Vizito metu K.U. Schierzas aplankė daugybę muziejų ir galerijų bei „ArtVilnius’2022” mugę, menininkų dirbtuves ir studijas. Tuomet, pajutus ypač geros kūrybinės energijos prisodrintą Vilniaus atmosferą, po betarpiškos pažinties su Vilniaus meno scena ir meno žinovais, konkretizavosi parodos „Vilnius Vibes” idėja. Tai daugiausia jaunų menininkų, susijusių su Vilniaus miestu, darbai, su retrospektyviu žvilgsniu į fotografijos meistro Antano Sutkaus kūrybą. Paroda parengta bendradarbiaujant su parodos koordinatore Lietuvoje Vilma Mačianskaite, „Contour Art Gallery” vadove.

Parodoje dalyvaujantis Gintautas Trimakas eksperimentuoja su tokiomis fotografijos technikomis kaip camera obscura ir fotograma; Lina Fisheye pasitelkia šviesą, šešėlius ir spalvą, kad užfiksuotų subjektyvias nuotaikas; Visvaldo Morkevičiaus paveiksle – momentinės nuotraukos su kadrais studijose ir stebimos inscenizuotos akimirkos, tarsi siekiant pažadinti daugiau pasąmoninių „perskaitymo” interpretacijų. Laisvydė Šalčiūtė ir Jolanta Kyzikaitė estetinį įkvėpimą randa komiksų, mangos bei plakatų vaizdiniuose. Rūta Vadlugaitė, Eglė Gineitytė ir Felicija Dudoit varijuoja tarp figūratyvumo ir abstrakcijos; Viktoras Paukštelis mezga dialogą su Eropos meno meistrais; Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė ir Diana Remeikytė tradicinę tekstilę įvairiomis technikomis transformuoja į savitus meno kūrinius. Monika Furmana ir Patricija Jurkšaitytė atskleidžia feministines perspektyvas, o Eglė Karpavičiūtė ironiškai žvelgia į tarptautinį didįjį meno verslą. Rodion Petroff rodo Vilniaus miesto santykį su Neries upe; Petras Lincevičius itin detaliai perteiktais gamtos vaizdais kviečia atidžiau įsižiūrėti į gamtą; Algis Sprindžiūnas, maišydamas įvairais neįprastas technikas, sukuria naują atvirutės formatą; o Klaidas Paškevičius pastelinę tapybą jungia su iškreiptais medijų vaizdais.

Vilniaus miestui skirta parodą Erfurte, su kuriuo partnerystė tęsiama nuo 1972 metų, parėmė Erfurto miestas ir Tiuringijos žemės kanceliarija, Lietuvos ambasada Vokietijoje ir Lietuvos kultūros institutas. Parodą kuravo Anger muziejaus direktorius prof. dr. Kai Uwe Schierzas, koordinavo „Contour Art gallery” Vilma Mačianskaitė.

Parodai kūriniai paskolinti iš Contour Art Gallery, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, Mo muziejaus, Lewben Art Foundation, privačių Vitalij Butrimovič, Daivos Lialytės, Vilmos Mačianskaitės, Boris Symulevic kolekcijų.

Paroda veiks iki 2024 metų sausio 14 d.

https://kunstmuseen.erfurt.de/km/de/service/aktuelles/ausstellungen/2023/145029.html