Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Unikaliame fotografijos festivalyje po atviru dangumi Italijoje – Ievos Stankutės knygos fotografijos

Lietuvos kultūros institutas

Gibellina Photoroad Open Air & Site-specific Festival nuotr.

Gibellina Photoroad Open Air & Site-specific Festival nuotr.

Liepos 28 – rugsėjo 30 d. Italijoje vyksta 4-asis „Gibellina Photoroad Open Air & Site-specific“ festivalis, išsiskiriantis savo vieta ir specifika: jis rengiamas Gibellina Nuova mieste, kuris yra vienas didžiausių pasaulyje šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. Tai yra pirmasis tokio tipo fotografijų festivalis Italijoje, kurio metu miesto viešose erdvėse eksponuojamos skirtingų šalių menininkų fotografijos, projekcijos, instaliacijos.

Festivalio partneriai – Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos Respublikos ambasada Italijos Respublikoje.

Šiemet festivalio atidarymo metu, liepos 28 – 30 d., buvo pristatytos jaunos menininkės, dizainerės ir iliustratorės Ievos Stankutės knygos „Apie bambą“ (ang. „About the belly button“) fotografijos. 2020 m. knyga pateko į trumpąjį sąrašą „Luma Rencontres Dummy Book Award Arles“, 2023 m. apdovanota pagrindine metų premija „Knygos meno konkurse“.

Stankutės knyga-projektas kalba apie mamas ir jų kelionę kasdieniame gyvenime. Anot autorės: „Motina – tai vaikų turinti, juos auginanti ir globojanti moteris. Motinystėje slypi tiek daug, kad apie viską papasakoti ar ją apibrėžti tiesiog neįmanoma, bet ir neverta. Kiekvienos moters motinystė kitokia, susideda iš skirtingų patirčių. Visos mamos, kad ir kokius skirtingus gyvenimus gyventų, ras bendrumų, vienijančių aspektų. Ši tema tokia plati, kad kalbėdama apie religiją, ligas, piešinius ir kitus reiškinius ar daiktus, aš visą laiką grįžtu prie motinystės“.