Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos

Lietuvos filmų festivalis Berlyne

Lietuvos kultūros institutas
Renginys

Organizatorių nuotr.

Lapkričio 7 d. Berlyne baigėsi beveik savaitę trukęs ir daug publikos sutraukęs lietuviškų filmų festivalis „Litauishes Kino Goes Berlin“. Festivalis vyko jau 12-tą kartą. Konkursinėje trumpųjų filmų programoje, kurioje nugalėtoją renka žiūrovai, šiemet vienodai balsų surinko ir nugalėtojais paskelbti du filmai – Sauliaus Baradinsko „Techno, mama“ bei iš Bangladešo kilusio režisieriaus Nuruzzaman Khan ir Akvilės Žilionytės prodiusuotas filmas „Prieš karą ir pandemiją buvo meilė ir blakės“. Prizas nugalėtojams – akreditacija į sausį vyksiantį Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį.

Festivalyje šiemet daug dėmesio skirta Jonui Mekui: didelį susidomėjimą pelnė jo trumpųjų filmų programa, pagal filmą „Kai aš judėjau pirmyn, kartkartėmis mačiau trumpus grožio blyksnius“ multimedijų menininkas Julius Zubavičius sukūrė performansą, kuriame derino Meko filmo vaizdus su elektronine muzika, o menininkas Denisas Kolomyckis pasakojo asmenines istorijas iš susitikimų su Jonu Meku Niujorke ir Vilniuje. Kino teatre „Sputnik“ Berlyne iki pat gruodžio veiks specialiai festivaliui sukurta paroda „FLUX FEST“, kurioje dalis Jono Meko vizualiųjų menų centro (JMVMC) kolekcijos su garsiausių „Fluxus“ judėjimo menininkų darbais.

Julius Zubavičius

Julius Zubavičius

Šiemet festivalyje buvo parodyta 17 trumpųjų lietuviškų filmų. „Festivalių perlų“ programoje į Berlyno kino ekranus festivalis atvežė ilgametražius filmus „Piligrimai“ (rež. L. Bareiša), „Tvano nebus“ (rež. M. Sargsyan), „Man viskas gerai“(rež. E. Jankauskas) bei pirmąjį mokslinės fantastikos lietuvišką filmą „Vesper“ (rež. K. Buožytė ir B. Semper). Po filmų su žiūrovais bendravo į jų klausimus atsakė filmų aktoriai Giedrius Kiela bei Žygimantė Elena Jakštaitė.

Solidarizuodamasis su Ukrainos menininkais ir skatindamas nepamiršti ją remti „Litauisches Kino Goes Berlin“ festivalis parodė Ukrainos trumpųjų filmų programą. Ją kuravo kartu su Ukrainos kino festivaliu Berlyne. Šioje programoje – 5 ukrainietiški trumpieji filmai, parodantys šiandienos šalies gyvenimą ir žmonių tarpusavio ryšius. Dalis lėšų iš šių seansų bus skirta Ukrainos menininkus remiančiai labdaringai organizacijai „Artdacha“.

Plakatai

Organizatorių nuotr.

„Litauisches Kino Goes Berlin“ festivalis buvo sugalvotas kaip lietuviškų filmų savaitė 2011-aisiais, per 12 metų išsiplėtė iki 5 dienų festivalio dviejuose Berlyno kino teatruose – „Acud“ ir „Sputnik“.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, programa „Globali Lietuva”, Lietuvos kino centras, Lietuvos ambasada Vokietijoje, Jonui Mekui skirtą programą finansavo Lietuvos kultūros institutas. Festivalį organizuoja VŠĮ „Menininkių projektai“.