Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų atstovai lankosi Japonijoje

Lietuvos kultūros institutas

Spalio 24-28 d. Japonijoje tinklaveikos vizito lankosi Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų atstovų delegacija – Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė, asociacijos vykdančioji direktorė Rūta Elijošaitytė–Kaikarė, Kauno fotografijos galerijos narys, fotomenininkas prof. Romualdas Požerskis, Nacionalinės Filharmonijos koncertų vyriausias vadybininkas Danas Skramtai, Teatro informacijos centro projektų vadovė Agnė Biliūnaitė, Kaunas–Europos kultūros sostinė 2022 tarptautinių projektų vadybininkė Daiva Jeremičienė ir šios iniciatyvos „Creative Lithuania“  organizatorius, kultūros vadybininkas Sergej Grigorjev.

Delegacija susitiko su Japonijos fondo (Japan Foundation), Tokijo menų tarybos (Arts Council Tokyo), EU-Japan Fest, Tošibos tarptautinio fondo (Toshiba International Foundation) vadovu ir Japonijos–Lietuvos draugystės asociacijos vadovais, lankėsi  Jokohamos kultūros įstaigose ir šiuolaikinio meno erdvėse, Jokohamos scenos menų mugės būstinėje, rengia keliolika veidrodinių susitikimų su svarbiomis scenos menų, vizualiųjų menų, leidybos sričių įstaigomis, festivalių organizatoriais.

Spalio 26 d. Lietuvos ambasadoje Tokijuje  įvyko 4-oji Lietuvos ir Japonijos kūrybiškumo  konferencija, kurioje dalyvavo Japonijos kūrybinių organizacijų, kultūros fondų ir aukštųjų meno mokyklų atstovai, menininkai, vertėjai. Pagrindinė konferencijos tema – dvišalio šiuolaikinės kultūros profesionalų bendradarbiavimo refleksijos ir naujos perspektyvos pristatyti Lietuvos kultūros ir meno pasiekimus Japonijoje dabartinių globalių iššūkių kontekste.

Pasitelkę vizualias prezentacijas Sergej Grigorjev susirinkusiems pristatė „Creative Lithuania“ projektus lydinį personažą „Barabi-chan“, Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė pasakojo apie naujausias iliustruotas vaikų knygas, išverstas į japonų kalbą, Daiva Jeremičienė kalbėjo apie Kauno – Europos kultūros sostinės programos indėlį į miesto ir jo bendruomenių atgimimą, o Romualdas Požerskis demonstravo savo 1974-1984 m. sukurtas fotografijas, kuriose užfiksuotas Kauno gatvių gyvenimas, ir pasakojo apie miestą, kurio nebeliko.

Renginyje japonų dainininkė, vertėja Ekotumi pasakojo apie „Creative Lithuania“ iniciatyva skaitmeniniu būdu išleistą Agnės Žakrakalytės detektyvinę iliustruotą istoriją vaikams ir jaunimui „Kilnieji sukčiai“ apie japonų konsulą Čijunę Sugiharą ir paskaitė kūrinio ištraukų.

„Creative Lithuania“ – vienintelė nepriklausoma tęstinė iniciatyva, nuo 2017 m. Japonijoje pristatanti Lietuvos kūrybiškumą ir KKI tinklaveikos galimybes, vykdoma VšĮ „Kutūrinės ir organizacinės idėjos“.

Lietuvos delegacijos vizitą  finansuoja Lietuvos kultūros taryba, EU–Japan Fest, Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022, Sony Lietuva.