Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Sicilijoje bus steigiama Šiaurės Lietuvos menininkų rezidencija

Lietuvos kultūros institutas
Šiaurės Lietuvos rezidencijos Sicilijoje steigėjai

Šiaulių dailės galerija inicijuoja Šiaurės Lietuvos menininkų rezidencijos įkūrimą Italos mieste, Sicilijoje. Tikimasi, kad saloje įsteigus Lietuvos vizualiųjų menų centrą, Lietuvos kūrėjai užmegs draugystę su vietine menininkų bendruomene, kurs ir stiprins tarpkultūrinius ryšius.

Meninis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Sicilijos prasidėjo jau 2020 m. vasarą, kuomet dailininkė Eglė Narbutaitė Italos miestelio centre sukūrė sienos piešinį #LabasItala, simbolizuojantį dviejų kultūrų jungtį. Projektas, kurio partneriai buvo Lietuvos kultūros atašė Italijoje ir Lietuvos kultūros institutas, paskatino kitas kultūrines ir edukacines iniciatyvas, tarp kurių ir idėją saloje įkurti Šiaurės Lietuvos menininkų rezidenciją.

Apie tai rugpjūčio 4-6 d. Sicilijoje kalbėjosi Lietuvos kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė, Šiaulių dailės galerijos vadovė Ernesta Šimkienė, menininkė Živilė Žvėrūna bei kultūros ir edukacijos centro #LabasItala įkūrėjai Simona ir Domenico Crisafulli. Komanda susitiko su Italos ir San Marco d’Alunzio miestelių merais, Mesinos miesto vicemere, kultūros lauko atstovais bei vietiniais menininkais. Vizitų metu aptartos kultūrinių mainų tarp Sicilijos ir Lietuvos perspektyvos. Numatoma, kad Italoje pradės veikti lietuvių menininkų rezidencija, o šių metų rugsėjo–gruodžio mėnesiais Mesinoje planuojama surengti Živilės Žvėrūnos kūrybos parodą.

Rugpjūčio 6 d. #LabasItala komanda kartu su Ernesta Šimkiene ir Živile Žvėrūna surengė kūrybines dirbtuves mažiesiems – vaikai dalinosi žiniomis apie Lietuvą ir Siciliją, kalbėjosi apie tvarumą ir ekologiją. Jaunieji menininkai kūrė piešinius ant perdirbtų medžiagų, o vakare #LabasItala kultūros ir edukacijos centre buvo surengta šių darbų paroda. Mažieji renginio dalyviai buvo apdovanoti Šiaulių dailės galerijos ir Lietuvos menininkų parengtomis dovanomis.

Tikimasi, kad Šiaurės Lietuvos menininkų centro įkūrimas Sicilijoje įkvėps kūrėjus ir paskatins tolesnių tarpkultūrinių projektų įgyvendinimą.