Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Berlyne – interaktyvi Gretos Kardi-Kardišiūtės ir Almyros Weigel instaliacija

Lietuvos kultūros institutas
Instaliacija Berlyne

Birželio 19-20 d. festivalio „48 Stunden Neuköln” Berlyne metu Almyra Weigel ir Greta Kardi-Kardišiūtė kviečia į jų sukurtą interaktyvią instaliaciją „Atme” („Kėpuok”).

Iš medinių pagaliukų, apipintų laikraščių juostomis, sudėliotos interaktyvios žemės meno instaliacijos takeliais vaikšto žmonės. Susitikdami vienas su kitu dėl saugumo ir jau iš įpročio jie dėvi kaukes – šįkart iš laikraščio, nes be informacijos, kurią karštligiškai sekė visą pandemijos laiką, nebegali apsieiti. Kvėpuodami po kauke šiuo atveju jie neišvengiamai keičia tikrovę (ant kaukės nupieštas kryžiuko simbolis kvėpuojant išnyksta).

Didžiausio kultūros festivalio Berlyne, kasmet vykstančio Noikiolno rajone, šių metų tema – Oras (Luft) – visur esantis, užpildantis visą ir kiekvieną erdvę, viską apgaubiantis nematomu šydu. Kartais nematoma galima pamatyti, pajausti, sugauti – tai patirti ir siūlo festivalyje dalyvaujantys menininkai.

Almyra Weigel tekstilę studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute, yra surengusi daugybę personalių ir dalyvavusi grupinėse parodose Vokietijoje, Lietuvoje, Austrijoje, Latvijoje, Italijoje, Vengrijoje. Nuo 2001 m. Berlyne gyvenanti tekstilininkė yra Vilniaus dailės akademijos docentė.

Grafikos dizainerė Greta Kardi-Kardišiūtė studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete, Lietuvoje yra surengusi personalines parodas „Tekstilė žemės mene” ir „Erdvės šnabždesiai”, dalyvavo grupinėse parodose ir bienalėse Lietuvoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje.

Projektas ‘Atme” parengtas bendradarbiaujant su Kauno bienale, menininkių dalyvavimą festivalyje parėmė Lietuvos kultūros institutas.

Informacija apie festivalį  https://48-stunden-neukoelln.de/