Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Lietuvos dizaineriai – prestižiniame žurnale „Elle Decoration”

Lietuvos kultūros institutas

Žurnalas „Elle Decoration” naujausiame numeryje pristato rugsėjo 12-20 d. vyksiantį Londono dizaino festivalį ir išskiria skaitmeninės dizaino galerijos  Adorno“ organizuojamą virtualią dizaino parodą, kurioje šiemet pristatomas ir Lietuvos konceptualus dizainas. Būtent Marijos Puipaitės ir Vytauto Gečo sukurtas baldas „Envisioned Comfort” pasirinktas kaip šios parodos iliustracija!

Nuo rugsėjo 12 d. šioje virtualioje platformoje bus pristatoma Audronės Drungilaitės sudaryta kolekcija, kurioje be Marijos Puipaitės ir Vytauto Gečo dueto – Agnės Kučerenkaitės, Barboros Žilinskaitės, Evelinos Kudabaitės, Etc.Etc. Studio (Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičius), Monikos Gediminaitės, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės kūriniai.

Projektą organizuoja Adorno“, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Juste Kostikovaite.

Parodoje be Lietuvos dalyvaus kuruotos dizaino kolekcijos iš Belgijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Prancūzijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos, Ispanijos, Švedijos ir Nyderlandų. Iš viso bus pristatyta daugiau nei 200 dizaino kūrinių.

Lietuvos dizaino kolekcija „Lenktynės su gamta“ (Race with Nature) atspindi amžiną žmonių ir gamtos galinėjimąsi. A. Drungilaitės sumanyta parodos scenografija pasakoja ypatingo kraštovaizdžio istoriją apie 1675-1854 m. Kuršių Nerijoje užpūstytus keturis kaimus ir dvejas kapines. Kopų peizažas be perstojo transformuoja ir įtraukia dizaino objektus, kurie simbolizuoja urbanizuotą pasaulį. Estetinis prieštaringų reiškinių sugretinimas leidžia stebėtojams tapti socialinių komplikacijų liudininkais, stebėti, kaip materialus objektas gali įsiterpti į natūralią aplinką.