Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos

Dėl koronaviruso grėsmės atšaukiama Londono knygų mugė

Lietuvos kultūros institutas

Tarptautinių knygų mugių atšaukimų serija tęsiasi: Leipcigo knygų mugės pavyzdžiu trečiadienį pasekė ir tarptautinė Londono knygų mugė, kuri turėjo vykti kovo 10-12 dienomis. Šioje mugėje Lietuvos kultūros institutas planavo du Lietuvos renginius: savo kūrybą turėjo pristatyti knygų vaikams kūrėja Rasa Jančiauskaitė, Benas Bėrantas būtų pasidalijęs literatūros agento patirtimi. Lietuvos kultūros institutas kartu su Lietuvos leidėjų asociacija taip pat turėjo įrengti nacionalinį Lietuvos stendą, į mugę ketino vykti Lietuvos leidyklų atstovai.

Pasak Londono knygų mugės organizatorių „Reed Exhibitions“ per pietus išplatinto laiško, parodų erdvėje „Olympia“ turėjusi įvykti knygų mugė atšaukiama dėl padidėjusios viruso COVID-19 grėsmės Europoje. „Esamos ir numanomos koronaviruso pasekmės darosi akivaizdžios daugeliu aspektų tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek visame pasaulyje, daugybė mugės dalyvių susidūrė su kelionių apribojimais. Mes laikomės JK vyriausybės ir visuomenės sveikatos organizacijų rekomendacijų, tad apgailestaudami priimame sprendimą atšaukti šių metų renginį“, – teigia Londono knygų mugės organizatoriai.

Pastarąsias kelias dienas tarptautinė leidėjų bendruomenė profesionaliuose leidiniuose „Publishers Weekly“ ir „The Bookseller“, taip pat socialinėje erdvėje aktyviai diskutavo dėl Londono knygų mugės dar savaitės pradžioje paskelbto sprendimo neatšaukti renginių, į mugę buvo nusprendę nevykti didieji JAV leidėjai (HarperCollins, Simon & Schuster, Macmillan’s U.S., Hachette Book Group), atsitraukė Penguin Random House ir kt.

„Londono knygų mugė, kitaip nei Vilniaus ar vakar atšaukta Leipcigo knygų mugė, yra profesionalų renginys. Čia susirenka tarptautinė leidėjų, agentų ir kitų leidybos sektoriaus atstovų bendruomenė, vyksta derybos dėl teisių ir t.t. Be renginių, buvome suplanavę nemažai susitikimų su JK ir kitų šalių leidybos specialistais. Bet kuriuo atveju manome, kad dėl susidariusios padėties  toks Londono knygų mugės sprendimas yra teisingas“, – teigia Lietuvos kultūros instituto Projektų ir programų skyriaus vadovė Rūta Nanartavičiūtė.

Po Londono ir Leipcigo turėjusi vykti didžiausia pasaulyje tarptautinė vaikų knygų mugė Bolonijoje pirmoji paskelbė apie pasikeitusius planus – iš kovo renginys buvo nukeltas į gegužės pradžią. Šiemet Lietuvai ji yra ypatingai svarbi – mugės vizualinę tapatybę sukūrė Lietuvos iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė.

PLANUOTI LIETUVOS RENGINIAI LONDONO KNYGŲ MUGĖJE:

Kovo 10 d.

Pradedantys literatūros agentai iš Rytų Europos/ Emerging Literary Agents from Eastern Europe

Literatūros agentų scena Rytų Europoje keičiasi, atsiranda naujų profesionalų, kurie siekia pristatyti knygas iš savo regiono tarptautiniu mastu. Kaip tai paveikė leidybos rinkas? Ar tai padeda pritraukti didesnį dėmesį Rytų Europos literatūrai? Trys pradedantys literatūros agentai, atstovaujantys savo regionų literatūrai vaikams, diskutuos šia tema: Benas Bėrantas iš Lietuvos, Karolina Jaszecka iš Lenkijos ir Ivan Fedechk iš Ukrainos. Pokalbį moderuos Ed Nawotka (Publishers Weekly, JAV).

Organizatoriai: Lietuvos kultūros institutas kartu su Ukrainos knygų institutu (Ukrainian Book Institute) ir Lenkijos knygų institutu (Polish Book Institute)

https://www.londonbookfair.co.uk/en/Sessions/83694/Emerging-Literary-Agents-from-Eastern-Europe

 

Kovo 11 d.

Baltijos šalių paveikslėlių knygos/ Picture Books from the Baltics

Baltijos šalių paveikslėlių knygos sulaukia vis didesnio tarptautinio pripažinimo. Šios diskusijos tikslas – pristatyti ir ištirti trijų garsiausių Baltijos šalių paveikslėlių knygų autorių kūrybą. Pokalbyje dalyvaus Rasa Jančiauskaitė (Lietuva) – šių metų Bolonijos knygų mugės vaizdinės tapatybės autorė, kurios kūrybą publikuoja įvairių šalių leidyklos; Anete Melece (Latvija), kurios knyga The Kiosk bus leidžiama 14 kalbų, taip pat ir angliškai 2020; Kristi Kangilaski – auganti paveikslėlių knygų žvaižgdė iš Esijos. Renginį moderuos IBBY JK atstovė Pam Dix.

Organizatoriai: Lietuvos kultūros institutas, „Latvijos literatūra” ir Estijos vaikų literatūros centras

https://www.londonbookfair.co.uk/en/Sessions/83664/Picture-books-from-the-Baltics