Lietuvos Kultūros Institutas
Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Asmik Grigorian – tarptautinio Edinburgo festivalio pažiba

Lietuvos kultūros institutas

Rugpjūčio 1517 dienomis operos pasaulio numylėtinė Asmik Grigorian atkeliauja į tarptautinį Edinburgo festivalį su žymiausia Piotro Čaikovskio opera „Eugenijus Oneginas“. 2019 m. Asmik tapo Geriausia metų operos soliste, o Austrų muzikinio teatro apdovanojimai suteikė atlikėjai Geriausio pagrindinio vaidmens titulą.

Liepos 19 dieną atlikėja atvėrė BBC Proms 2019 m. sezoną, atlikusi soprano partiją didingose Leošo Janačeko „Glagolinėse mišiose”. Šįkart režisieriaus Barrie Kosky pastatytoje operoje „Eugenijus Oneginas“ ji pristatys Tatjanos partiją.

Šio sezono „Eugenijus Oneginas“ žymi vokiečių operos teatro „Komische Oper Berlin” sugrįžimą į festivalį ir kartu pristato naująjį teatro meno vadovą Ainārs Rubiķis. Latvių kilmės dirigentas į savo pirmą „Komische Oper Berlin” sezoną planuoja įtraukti tokias operas kaip „Miręs miestas”, „Užburtoji fleita”, „Meilė trims apelsinams” ir daugiau.

Įkurtas 1947 metais, tarptautinis Edinburgo festivalis trims savaitėms pristatys programą su labiausiai nusipelniusiais atlikėjais iš šokio, operos, muzikos ir teatro pasaulių.

„Eugenijaus Onegino” spektaklis bus rodomas Edinburgo Festival Theatre, 13-29 Nicolson Street, Edinburgas, EH8 9FT.

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.eif.co.uk/whats-on/2019/onegin.