Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos

A. Tarvydo dokumentinis filmas – JK festivalio programoje

Lietuvos kultūros institutas
A. Tarvydo dokumentinis filmas - JK festivalio programoje

Dokumentinis Algirdo Tarvydo filmas apie Europos parko kūrimą „Europos parkas. Pradžia“ įtrauktas į oficialią vieno garsiausių Jungtinėje Karalystėje ir tarptautinėje erdvėje filmų festivalių „Aesthetica“. Tai vienas kvalifikacinių festivalių, kuriuo remiamasi atrenkant filmus Britų akademijos kino apdovanojimams (BAFTA).

Žinomas trumpametražių filmų festivalis vyksta Jorke. Čia rodoma daugiau nei 300 filmų ir surengiama 100 renginių, kuriama tinklaveikos platforma ir mezgami ryšiai, padedantys pristatyti filmus tarptautinei visuomenei.

Festivalis prasideda lapkričio 7 ir tęsiasi iki lapkričio 11 dienos. Pasak festivalio direktorės Cherie Federico, kinas yra viena iš galingiausių meno formų: „Jis nukelia mus į naujas vietoves, supažindina su įvairiomis kultūromis ir kalbomis, mus jaudina ir keičia. Visi turime filmą, kuris pakeitė mūsų gyvenimą, todėl man labai malonu pristatyti šių metų oficialią  programą. Šiuos darbus mūsų programos sudarytojai atrinko dėl specifiškai pasakojamų istorijų ir naujoviško filmavimo stiliaus. Šių metų festivalis ypatingas, nes išplėtėme horizontus ir įtraukėme į konkursą vaidybinius filmus.“

Dokumentinis filmas „Europos parkas. Pradžia“ yra išskirtinis įvairiais aspektais. Nespalvotoje kino juostoje užfiksuoti unikalūs kadrai, atskleidžiantys Europos parko kūrimo pradžią, eigą, įvykius, garsių menininkų portretus. Paraleliai režisierius A. Tarvydas parodo atgimstančios Lietuvos vaizdus, įvykius: Nepriklausomybės skelbimo, Televizijos bokšto ir Spaudos rūmų šturmo, Sausio 13-osios aukų laidotuves ir kitas mūsų tautos apsisprendimo akimirkas. A. Tarvydo filmas „Europos parkas. Pradžia“ apima daugiau kaip ketvirčio amžiaus istorijos tarpsnį, yra savotiškas istorinės atminties metraštis, vienos iš atgimusios Lietuvos tapatumo – Europos parko – raidos istorija. Pasak A. Tarvydo, „šis filmas, kuriame rodomos jauno menininko Gintaro Karoso pastangos iš apleisto miško sukurti Europos parką, yra daugiau nei dokumentinis, tai – Lietuvos kūrimo epas“. Šis dokumentinis filmas yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui 2018-aisiais paminėti.

Algirdas Tarvydas yra sukūręs daugiau kaip dvidešimt autorinių dokumentinių kino filmų (buvo jų režisierius, operatorius ir scenaristas) apie Lietuvos kultūrai svarbius žmones, tokius kaip M. Gimbutienė, M. Martinaitis, S. Valiulis, L. Noreika, Z. Zinkevičius, N. Vėlius ir daugybę kitų.

Filmo ištraukos: https://youtu.be/OOUINKHsKm8

Informacija apie filmų festivalį: https://www.facebook.com/aestheticashortfilmfest