Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

OKT „Žuvėdra“ skraido po Kiniją

Lietuvos kultūros institutas

Kovo mėnesį Oskaro Koršunovo ir OKT/ Vilniaus miesto teatro trupės spektaklis „Žuvėdra“ keliauja per Kiniją. Kovo 14-17 d. vienas geriausių Lietuvoje teatro spektaklių net penkis kartus suvaidintas senajame Pekino dramos teatre. Kovo 24-25 d. „Žuvėdrą“ turės progą išvysti Siamenio Banlam Grand teatro žiūrovai, o kovo 28-29 d. Guangdžou Operos teatro publika.

Tai nebe pirmas „Žuvėdros“ nusileidimas Kinijoje. 2017 m. spalio mėnesį spektaklis buvo tris kartus suvaidintas anšlaginėje Tarptautinio Vudženo teatrų festivalio scenoje po atviru nakties dangumi ir buvo publikos bei kritikų išrinktas vienu iš trijų geriausių festivalio spektaklių.

Kaip teigia režisierius O. Koršunovas, Antono Čechovo pjesė yra labai tinkama eksperimentuoti: „Žuvėdroje“ tęsiame temas, kurios yra „Hamlete“, „Dugne“: šiuolaikinis teatras, šiuolaikinis aktorius, šiuolaikinis žiūrovas. „Žuvėdra“ – tai tarsi trečioji triptiko dalis. Visas šias dalis jungia ypatingas dėmesys aktoriams.” Kinijoje dramos teatro tradicija nėra ypatingai stipri, tad kiekvienas OKT teatro spektaklio ir publikos susitikimas neabejotinai tampa įvykiu, praplečia šios šalies žiūrovų ir kūrėjų teatro suvokimą. Nuo 2008 m. beveik kasmet į Kiniją grįžtantis O. Koršunovas ir jo trupės aktoriai Kinijoje jau yra puikiai atpažįstami, labai laukiami, o ištikimiausi gerbėjai keliauja paskui trupę iš miesto į miestą.

Šių metų rugpjūtį OKT ketina dar kartą sugrįžti į Kiniją su spektakliu „Hamletas“.