Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ koncertuos ir ves užsiėmimus festivalyje „Màntica“ Čezenoje

Lietuvos kultūros institutas

Lapkričio 22-26 dienomis sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ Čezenos festivalyje „Màntica“ ves penkis užsiėmimus. Jų metu tradicinės kultūros entuziastai turės galimybę ne tik susipažinti su sutartinių specifika, lietuvių liaudies instrumentais – kanklėmis, skudučiais ir birbyne, bet ir bus mokomi atlikti šias sudėtingas daugiabalses lietuvių liaudies dainas.

Festivalį jau dešimtį metų rengia Societas Raffaello Sanzio – Romeo ir Claudia Castellucci įkurta organizacija. Dešimtmečio proga festivalio dalyvių geografija yra platesnė nei paprastai. Festivalis garsus tuo, kad jame daug diskutuojama, kvestionuojama, inspiruojami nauji bendradarbiavimo ir kūrybos ryšiai. Festivalis nesifokusuoja tik ties pasirodymais, jame suteikiama galimybė praplėsti žinių ribas, eksperimentuoti su įvairių sričių meno kūriniais bei kūrėjais, todėl sutartinių ansamblio iš Lietuvos įtraukimas yra itin įdomus. Festivalio organizatorius žavi „Kadujo“ patirtis ir savitas muzikavimas, todėl tikimasi, jog ansamblio dalyvavimas festivalyje atvers naujų galimybių bendradarbiavimui abiem šalims.

Festivalyje dalyvaus Laura Lukenskienė, Herminija Vokietaitienė, Jūratė Kluonė, Vilma Miliūtė , Liuda Stapulionienė. 2008 m. Kaune susibūręs „Kadujo“ kolektyvas gilinasi į sutartinių giedojimo ypatybes, dalyvauja folkloro festivaliuose, tradiciniuose ir moderniuose muzikiniuose projektuose, veda užsiėmimus ir seminarus. Grupė taip prisideda prie 2010 metais į UNESCO reprezentatyvaus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtraukto lietuviškų sutartinių paveldo puoselėjimo ir aktualumo.

Grupės dalyvavimas festivalyje vyksta bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu.