Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Eglės Budvytytės vyrai bėgs ir Romoje

Lietuvos kultūros institutas

Spalio 14 d. (šeštadienį), 15 val. Romos modernaus meno muziejuje MAXXI Šiuolaikinio meno dienos proga startuos Lietuvos menininkės Eglės Budvytytės specialiai adaptuotas performansas Choreografija bėgančiam vyrui (ang. Choreography for the Running Male).

Performansas atskleidžiamas per mobilias ir dinamiškas struktūras, kurios yra išpildomos priklausomai nuo kintančio konteksto. Devyni vyrai tyliai išbėga iš MAXXI ir juda Flamino kvartalo gatvėmis. Judėdami unisonu, jie atlieka judesių choreografiją, kuri išreiškia emocijų skalę nuo gėdos iki gundymo šalia gestų, referuojančių į militaristinį veiksmą. Vienur jie slepia veidus drabužių klostėse, kitur grakščiai sėdi, laikosi už rankų ar šliaužia žole. Performansas tiria socialinio elgesio normas, kurios persmelkia viešąją sąmonę ir viešąją erdvę

Šiuo kūriniu meninkė reflektuoja fizinį ir psichologinį spaudimą, išgyventą vyrų sovietinio režimo metais ir supriešintą su stereotipiniu stipraus bei pasitikinčio savimi vyro įvaizdžiu.

Performansas rengiamas bendradarbiaujant su galerija AlbumArte ir Lietuvos kultūros institutu.  Jį remia Mondriaan Fondas, globoja Nyderlandų Karalystės ir LR ambasados Italijos Respublikoje.

Performansas yra BenedettaosCarpi De Resmini kuruojamos Eglės Budvytytės parodos Taki žiūra (it. Tra Ciglia e pensiero) dalis. Tai pirmas kartas, kai į Romą atvyko neįprastais scenarijais ir kontekstais paremtų video serija. Kasdieniniais elementais menininkė žaidžia tarp realybės ir fikcijos, keldama klausimus apie savo subjektų rolę šiuolaikinėje visuomenėje ir atsižvengdama į socialinę refleksiją plačiąja prasme.

Performansas rengiamas bendradarbiaujant su galerija AlbumArte ir Lietuvos kultūros institutu.  Jį remia Mondriaan Fondas, globoja Nyderlandų Karalystės ir LR ambasados Italijos Respublikoje.

Eglė Budvytytė (g. 1981) gyvena ir dirba Vilniuje bei Amsterdame. Kurdama video arba performansus menininkė ieško ryšio tarp kūno, architektūros, aplinkos ir publikos. Jos performansai pristato ne visuomenei įprastus, klišėmis paremtus elgesio modelius, priešingai – menininkė kūne ieško gebėjimų elgtis „ne pagal scenarijų“ ir mėgina laužyti nusistovėjusius viešųjų erdvių kanonus. Savo darbus menininkė eksponavo Liste, Bazelyje; Art Dubai commissions 2017, 19° Sidnėjaus Bienalėje, De Appel meno centre Amsterdame, ŠMC Vilniuje ir Stedeljik muziejuje Amsterdame. Eglė taip pat kūrė Paryžiuje (Le Pavillon, Palais de Tokyo, 2012) ir Velse, Briuselio Šiuolaikiniame meno centre (2013).

DAUGIAU INFORMACIJOS:

http://www.maxxi.art/events/egle-budvytyte-choreography-for-the-running-male-rome/

AlbumArte | Via Flaminia 122, 00196 Roma

Parodos Taki žiūra lankymo laikas: antradienis-šeštadienis, 15-19 val.

Performansas prasidės MAXXI aikštėje 2017 m. spalio 14 d., 15 val., adresu via Guido Reni, 4/a – Roma