Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Architektūros ir dizaino kuratorė ir tyrėja Beatrice Leanza pristatys dizaino kultūrą Kinijoje

Lietuvos kultūros institutas

 

Vasario 15 d., trečiadienį, 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje svečiuosis ir į atvirą pokalbį pakvies tyrėja ir kuratorė Beatrice Leanza.

Remdamasi naujausia savo knyga „Įveiksmintos idėjos – kritinio dizaino praktikos Kinijoje“, Beatrice Leanza apžvelgs moksliniais tyrimais ir realia praktika grįstas iniciatyvas, kylančias iš Kinijos konteksto bei jų įgyvendinimą lydinčius kritinius momentus. Nagrinėjami atvejai atskleidžia interesą atkurti dalyvavimo kultūrą miestuose ir per kultūrinį bei socialinį gyvenimą reabilituojančias metodikas kreipia dėmesį į nutrūkusius ar nebeveiksnius gamybinius, paveldo ir vietos santykius. Pristatymas bus koncentruotas į projektus, kurie, remdamiesi bendradarbiavimo praktika, padeda suderinti iš viršaus į apačią ir iš apačios į viršų nukreiptus požiūrius ir skatina permąstyti šiandieninio situacinio žinojimo ir vietos identiteto sąvokas.

„Įveiksmintos idėjos – kritinio dizaino praktikos Kinijoje” – tai pirmas dvikalbis leidinys kinų ir anglų kalbomis, kuriame pristatomi Kinijos dizainerių inicijuoti projektai, kritiškai analizuojantys nuolat kintančius globalizacijos paliestus šalies miestus. Savo forma almanachą primenančioje knygoje aptariama net 115 projektų, kurie aprėpia platų spektrą įvairių disciplinų – nuo architektūros ir urbanizmo iki trumpalaikių intervencijų, avantiūristiškų produktų ir konceptualių leidinių. Šiuos projektus ryškiai vienija jų dinamiški bendradarbiavimo ir aktyvistinių veiksmų permąstymai bei skirtingų žinojimų suderinimai, kuriantys novatorišką savitarpiškumą ir bendrystę. Knygoje aptariamos mažiau žinomos iniciatyvos ir nuomonės, skatinančios specialistų įsitraukimą į painų urbanistinių, socialinių ir  ekonominių pokyčių Kinijoje fenomeną.

Beatrice Leanza – tyrėja ir kuratorė, nuo 2002 m. gyvenanti Pekine. Beatrice yra baigusi Azijos magistrantūros studijas Ca’Foscari universitete Venecijoje, kur daugiausiai dėmesio skyrė Azijos ir šiuolaikinio Kinijos meno istorijai. Kuratorės karjerą Beatrice pradėjo dirbdama su menininku Ai Weiwei jo dar 1990 m. įkurtoje alternatyvioje meno erdvėje „China Art Archives and Warehouse” (CAAW). Laikui bėgant Beatrice darbai fokusavosi į praktinius ir teorinius šiuolaikinių miestų tyrinėjimus, žvelgiant iš Kinijos perspektyvos. Nuo 2013 m. Beatrice dirbo Pekino dizaino savaitės kūrybos direktore. Šiuo metu ji yra tarptautinės šio festivalio programos vadovė. Beatrice yra ir viena iš kuratorių tarptautinėje tyrimų programoje „Tarp Kinijos miestų“ (Across Chinese Cities), kuri 2014 ir 2016 metais buvo pristatyta Venecijos architektūros bienalėje. Taip pat Beatrice yra tarptautinės patariamosios tarybos „Design Trust” (Honkongas) narė. Jos tekstai bei kuruoti projektai publikuoti tokiuose leidiniuose kaip Artforum, Abitare, CNN Style, Domus, Dezeen, Disegno magazine, Frieze, Blueprint magazine, Metropolis magazine, The Guardian, The New York Times, IDEAT, Leberation/NEXT, The Good Life ir t.t.

Pokalbį organizuoja: VšĮ „Architektūros fondas”, Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir Lietuvos kultūros institutas (Beatrice Leanza viešnagė Lietuvoje – Lietuvos kultūros instituto Ekspertų vizitų programos dalis).

Partneris: Lietuvos dizaino forumas

Pokalbis vyks anglų kalba. Renginys bus filmuojamas, o vaizdo įrašas patalpintas „Architektūros fondo“ internetiniame puslapyje www.archfondas.lt. Renginys nemokamas.