Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos, Susijusios naujienos

Romos galerijos šiuolaikinė meno programa pradedama nuo Lietuvos pristatymo

Lietuvos kultūros institutas

2017 m. sausio 18 d., 18:30 val., galerijoje AlbumArte Romoje vyks renginys „Exploring… Step 1”. „Exploring” programos tikslas yra ieškoti aktyvaus „offline” formato ir erdvės, kurioje būtų galima jungti skirtingas meno formas ir kultūrines patirtis. Žodis Exploring šiame projekte siejamas su veiksmu tarp tapsmo ir buvimo, kaip ir pati vakaro programa yra pristatoma kaip tęstinis tyrimas ir skirtingų pasaulių bei identiteto pažinimas.

„Visi vakaro dalyviai, menininkai ir kuratoriai atvyksta iš geografiškai tolimo taško, bet visi yra atviri eksperimentui su skirtingomis meno išraiškos formomis ir perduoda ypač svarbias šiandienos politinio ir socialinio gyvenimo aktualijas”, –  teigia projekto kuratorė Benedetta Carpi de Resmini. Pirmasis tęstinio projekto vakaras dedikuotas Lietuvos šiuolaikiniam menui, su kuriuo pažintį kuratorė pradėjo dar 2015 metų vizitų į Vilnių metu (B. Carpi de Resmini dalyvavo Lietuvos kultūros instituto Ekspertų vizitų programoje).

Renginys prasidės italų kūrėjų Zaelia Bishop ir Emanuele Napolitano trumpametražio filmo (35 min.) „Chasing Boundaries. Vilnius“ premjerine peržiūra. Projektas „Chasing boundaries” – tai interaktyvūs sudėtingomis aplinkybėmis kuriančių menininkų paveikslai. Juosta kupina užuominų į opius šiuolaikinio meno kūrėjo būties klausimus, analizuojamus per socialinę ir politinę prizmę. Vizito Vilniuje 2016 metų vasarą metu menininkai filmavo interviu su Laima Kreivyte, Julijonu Urbonu, Deimantu Narkevičiumi, Linu Jusioniu, Mindaugu Navaku, Antanu Šnaru, Živile Minkute. Filmo autorių kūryba ypatingai domina nekonvencinio bei neglamūrinio požiūrio į kiną išsiilgusius žiūrovus. Zaelia Bishop ir Emanuele Napolitano kūrybiniai interesai sutelkiami ties vizijos analize kaip galima projekcija į realybę bei į utopiją.

Juostos peržiūrą pratęs atvira diskusija apie būtinybę persvarstyti šiuolaikinio meno formų kaitą, kurioje dalyvaus menininkė ir kuratorė Laima Kreivytė bei Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė,  moderuos kuratorė, meno kritikė Benedetta Carpi De Resmini.  Renginį užbaigs Linos Lapelytės performansas ,,Yes! Really.’’, kuriame menininkė tyrinėja dainą kaip fenomeną, aprėpiantį nepritapimo, kitoniškumo ir grožio problematiką. Linos darbuose muzikos ir šiuolaikinio meno sferos koegzistuoja ir veikia viena kitą. Performanse L. Lapelytė, įkvėpta folkloro nagrinėja žodžių semantiką, ieško ryšio tarp garso ir fonetikos. Šios menininkės performansai ,,Ladies’’ (2015 m.), ,,Hunky Bluff’’(2014 m. ), bei ,,Candy Shop’’(2013/2015 m.)  jau buvo rodomi prestižinėse Serpentine Gallery ir Queen Elizabeth Hall Londone bei Venecijos Architektūros bienalėje.

 

Exploring … | Step 1

Renginio kuratorė Benedetta Carpi De Resmini

Partneris Lietuvos kultūros institutas

Data: sausio 18d., 2017 m. trečiadienis, 18:30 val.

Renginio vieta ir kontaktinė informacija: AlbumArte, Via Flaminia 122,  Roma. Tel.: +39 63243882, El. paštas: info@albumarte.org, Svetainė internete: www.albumarte.org, Projekto koordinatorė: Valentina Fiore, valentinafiore@albumarte.org