Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Sigutė Chlebinskaitė – „Viva Literatura!“ festivalyje Berlyne

Lietuvos kultūros institutas

Lapkričio 24-29 dienomis vyko antrasis tarptautinis festivalis „Viva literatura!“, pristatantis Vidurio ir Rytų Europos iliustruotą literatūrą vaikams, kuriame dalyvavo knygų dailininkė, „Knygų šalies” kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ įkvėpėja Sigutė Chlebinskaitė. Šiais metais buvo pristatyti menininkai iš Gruzijos (Tatia Nadareishvili), Lietuvos (Sigutė Chlebinskaitė), Ukrainos (Andryi Lesiv ir Romana Romanyshin), Lenkijos (Jan Bajtlik) ir Rusijos (Anna Morgunova ir Anastasia Arkhipova). Lietuvių autorės dalyvavimą rėmė Lietuvos kultūros institutas.

Festivalis prasidėjo parodos „Nuo įkvėpimo iki iliustracijos“ atidarymu „Podewil Palais“ erdvėje, kurioje menininkai pristatė savo knygas bei kūrybinio darbo su vaikais filosofiją ir metodus. Ši paroda buvo nuolat pildoma – festivalio lankytojai galėjo prisijungti prie kūrybinio proceso ir kiekvienų dirbtuvių geriausi kūriniai pateko į ekspoziciją. Renginiai vyko muziejuose, bibliotekose, knygynuose.

Lapkričio 25 dieną „Ocelot“ knygyne vyko pokalbis su menininkais „ Meet and greet“, kurį moderavo festivalio vadovė Ulrike Nickel.

Lapkričio 27 dieną, pirmąjį advento sekmadienį, festivalis surengė dirbtuves visai šeimai. Sigutės Chlebinskaitės kūrybinėse valandose dalyvavo Berlyne gyvenantys lietuviai.

Viso festivalio metu knygų vaikams kūrėjai intensyviai dirbo su įvairaus amžiaus ir tautybių vaikais. Kiekvienos dirbtuvės truko po 3-4 valandas. Sigutei Chlebinskaitei kūrybinėse dirbtuvėse „Iliustravimas kaip žaidimas“ talkino puiki vertėja Vytenė Muschick. Surengtų dirbtuvių metu buvo pristatytos tangramų, siluetinių iliustracijų ir judančių paveikslėlių knygų istorijos. Minėti Lottes Reiniger, Lotharo Megendorferio, FLUXUS, Vasilijaus Kandinskio, Ievos Naginskaitės, Stanislavo Zamecyniko, Kvetos Pacovskos, Marion Battaile darbų pavyzdžiai. Dirbtuves lydėjo poeto Vlado Braziūno eilės apie „Kuosa Kro“, iš kurių vaikai turėjo išrinkti sau tinkamus žodžius ir sukurti savo naują tekstą – būsimos knygos pavadinimą. Iškarpyti ir sudėlioti jį tipografiškai. Dirbtuves vainikavo kiekvieno sukurta savita geometrinėmis formomis iliustruota knyga savitu pavadinimu ir smagiais personažais. Sigutės Chlebinskaitės sumanytose dirbtuvėse vaikai pirmą kartą gyvenime susipažino su knygos istorija, jos sandara, puslapių seka, šrifto įvairenybėmis ir sukūrė savo pirmąją knygą. Festivalio metu gimė 75 knygos.

„Viva Literatura!“ festivalį jau antrus metus organizuoja „Kulturkind“ organizacija, vadovaujama Ulrikės Nickel. Ateinančių metų gegužės 9-19 dienomis „Kulturkind“ pristatys renginį „Berlyno knygų salos“, kuriame taip pat dalyvaus knygų vaikams kūrėjai iš Baltijos šalių.

Paroda „Nuo įkvėpimo iki iliustracijos“ veiks iki š.m. gruodžio 15 dienos.
Daugiau informacijos:
www.viva-literatura.com
www.facebook.com/knygusalis