Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras – festivalyje Šanchajuje

Lietuvos kultūros institutas

Spalį 18-ąjame tarptautiniame Šanchajaus menų festivalyje pirmą kartą prisistatys Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT). Šio teatro projektas – baleto spektaklių triptikas „Bolero+” – buvo atrinktas dalyvauti oficialiame konkursavime (pitching), kurio metu 12 užsienio kompanijų ir kolektyvų turės galimybę pristatyti scenos meno – šiuolaikinio ir klasikinio šokio, šiuolaikinio cirko, teatro, teatro vaikams, džiazo, klasikinės muzikos projektus Kinijos prodiuseriams, festivalių organizatoriams ir teatrų vadovams bei atrasti partnerius šių projektų gastrolėms Kinijoje.

Šiemet konkurse dalyvavo net 42 užsienio šalių projektai, pirmą kartą dalyvavo ir du projektai iš Lietuvos – konkursą laimėjęs LNOBT „Bolero+” ir Menų spaustuvės šiuolaikinio šokio spektaklis „Contemporary?“. „Bolero+” – tai trys vienaveiksmiai baleto spektakliai: jauno choreografo Martyno Rimeikio „Visur, kur mes nebuvome“, LNOBT baleto meno vadovo ir žymaus lenkų choreografo Krzysztofo Pastoro „Bolero“ bei Izraelio šiuolaikinio šokio žvaigždės choreografo Itziko Galili „Dalykai, kurių niekam nepasakojau“. Triptiko premjera įvyko 2015 m. pavasarį Vilniuje.

Kiti konkursą laimėję ir konkursavime (pitching) prisistatysiantys kolektyvai – tai Black Swan State Theatre Company (Australija), Les 7 doigts de la main (Kanada), Sadler’s Wells Theatre London (JK),  Radu Stanca National Theatre (Rumunija), Finzi Pasca Company (Šveicarija), Polyglot Theatre (Australija), Modern Māori Quartet (Naujoji Zelandija), Unicorn Theatre (JK), Theatre NO99 (Estija),  Deborah Colker Dance Company (Brazilija) ir Abdullah Ibrahim & Ekaya Jazz Ensemble (Pietų Afrika).

Festivalio metu vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje taip pat dalyvaus LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas, kuris skaitys pranešimą festivalio atidaryme ir apskritojo stalo diskusijoje.

Tarptautinio Šanchajaus menų festivalio konferencijoje taip pat apsilankys Rytų ir Centrinės Europos 16+1 formate organizuojamo scenos menų festivalių vadovų vizito į Kiniją dalyviai. Lietuvos atstovė Klaipėdos scenos menų festivalio „PlArtforma“ vadovė Goda Giedraitytė kartu su kolegomis turės galimybę dalyvauti paskaitose, spektaklių peržiūrose, susitikimuose su svarbiausių Kinijos scenos menų vadovais. Po Šanchajaus delegacija toliau vyks į Tarptautinį Vudženo teatrų festivalį, aplankys Sudžou, Sianą ir Pekiną.

Tarptautinio Šanchajaus menų festivalio konferencijoje taip pat dalyvaus ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos atstovai. Tai, kad ši muzikos organizacija forume dalyvauja jau kelerius metus iš eilės, neabejotinai prisidėjo prie dažnėjančių Nacionalinės filharmonijos kolektyvų gastrolių po Kiniją. Pastaruosius ketverius metus įvairiuose Kinijos miestuose koncertų turus nuolat rengia Lietuvos kamerinis orkestras ir Baltijos gitarų kvartetas.