Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Mindauginės Pekine – su dviem Lietuvos teatrais

Lietuvos kultūros institutas

Šiemet Mindaugo karūnavimo dieną Pekine šventė gausus būrys lietuvių. Pasak kultūros atašė Kinijoje Agnės Biliūnaitės, drauge su Pekino lietuvių bendruomene Lietuvos Respublikos ambasadoje liepos 7 d. nacionalinę šventę mini ir dviejų – Lietuvos nacionalinio dramos ir Valstybinio Vilniaus mažojo – teatrų trupės.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras liepos 8, 9 ir 10 dienomis Pekino liaudies meno teatre (Beijing People‘s Art Theatre) rodys Oskaro Koršunovo režisuotą „Katedrą“. Tai jau antrosios šio teatro gastrolės Kinijoje šiais metais. Gegužę Lietuvos nacionalinis dramos teatras Tiandzine ir Harbine rodė Krystiano Lupos „Didvyrių aikštę“. Verta paminėti, kad tai jau trečias Oskaro Koršunovo spektaklis, keliaujantis po Kiniją. Čia jau yra rodyti jo režisuoti „Hamletas“ ir „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija“.

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras atvyko į Kinijos sostinėje vykstantį Tarptautinį Nanluoguxiang scenos menų festivalį su trimis spektakliais. Liepos 8, 9 ir 10 d. čia bus rodoma Rimo Tumino „Trys seserys“, liepos 12, 13 ir 14 d. „Madagaskaras”, o liepos 15, 16 ir 17 d. – Gabrielės Tuminaitės „Dėdės ir dėdienės”. Liepos 13 d. vyks režisieriaus R. Tumino paskaita.

Tai – pirmosios šio teatro gastrolės Kinijoje. Tačiau šiame festivalyje Mažojo teatro spektakliai – nebe pirmas lietuvių pasirodymas. Birželį čia sėkmingai prisistatė Stalo teatras su dviem objektų spektakliais vaikams – „Tarmių stalu” ir „Gandro dovana”. Festivalio publikai jie taip pat organizavo kūrybines dirbtuves. Spektaklius į festivalį atsirinko ir pasikvietė pats festivalio įkūrėjas Wang Xiang, kuris lankėsi Lietuvoje pagal Lietuvos kultūros instuto Ekspertų vizitų programą, finansuojamą Kultūros tarybos. Vizitą organizavo Lietuvos kultūros atašė Kinijoje.