Lietuvos Kultūros Institutas

Flux. Lietuvos meno festivalis Romoje

Instituto veikla, Kultūros atašė veikla, Kultūros naujienos, Projekto FLUX naujienos, Susijusios naujienos

Romoje – Fluxus kabineto pristatymas

Lietuvos kultūros institutas

Gegužės 31 dieną Romos Auditorium muzikos parke prasidės programa „Susitikimai Fluxus Dvasioje. Pokalbiai, garsai, pristatymai, gestai…“. Ją pradės Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas, kuris pasakos apie Fluxus kabinetą bei Lietuvos menininkų ryšius su Fluxus judėjimu ir Fluxus radijo NOW pristatymas.

Projekto idėja – spontaniškais kassavaitiniais susitikimais pagyvinti parodą „Sense Sound /Sound Sense. Fluxus muzika, partitūros ir įrašai iš Bonotto kolekcijos“, kuri visai neseniai buvo atidaryta AudioriumArte galerijoje ir sulaukė labai gyvo ir aktyvaus susidomėjimo.

Nepaprastai kūrybinga ir laisva Fluxus judėjimo dvasia atsispindi parodoje eksponuojamuose darbuose ir tampa idėjiniu fonu patiems įvairiausiems susitikimams, jungiamiems eksperimentinės, žaismingos ir atviros laikysenos, kuri būtent ir atspindi „fluxus dvasią“. Dvasią, kuri pasireiškė daugelio skirtingų menininkų, iš viso pasaulio, kurie vienu ar kitu būdu dalyvavo Fluxus judėjime, susibūrimuose. Kadangi Fluxus ideologijos pradininkas Jurgis Mačiūnas buvo kilęs iš Lietuvos ir Fluxus dvasia Lietuvoje ypač juntama, šią pokalbių programą pradės ŠMC direktorius Kęstutis Kuizinas.

Pirmas susitikimas vyks antradienį, gegužės 31 dieną 19.00 valandą Romos Auditoriume.