Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Lietuviško kino festivalis pristato naujausius ir įsimintiniausius trumpametražius filmus iš Lietuvos

Lietuvos kultūros institutas

Iliustracijoje – Simonas Laurinavičius: „Stork“

Jau penktus metus iš eilės Berlyne vyks Lietuvių kino festivalis „Litauisches Kino Goes Berlin”, kuris savo publikai pristatys įvairialypį lietuvišką kiną. Geriausi pastarųjų metų trumpametražiai filmai bus rodomi spalio 9-12 dienomis trijuose Berlyno kino teatruose: „Acud-Kino”, „Filmrauschpalast” ir „Sputnik-Kino”.

Festivalio metu žiūrovai galės pamatyti tris viena už kitą geresnes lietuviškų trumpametražių programas, o nespėjantiems į jas, rekomenduojama spalio 12 dieną apsilankyti kino teatre „Sputnik – Kino”, kuriame bus parodyta „Speciali programa“, sudaryta iš filmų-favoritų.

„Litauisches Kino Goes Berlin“ Berlyne jau tapo tradicija, kuri suteikia puikią galimybę Vokietijos sostinės žiūrovams susipažinti su naujosios lietuvių režisierių kartos filmais, sukurtais tiek profesionalių kūrėjų, tiek jaunųjų vunderkindų.

Per keturias festivalio dienas pristatoma žanrų įvairovė: vaidybiniai, eksperimentiniai filmai, dokumentika ir animacija.

Šiais metais festivalyje dalyvauja 22 trumpametražiai, atrinkti iš daugiau nei 150 filmų. Festivalio programoje pateikiamas ir ne vienas apdovanotasis. Tai – šių ir praėjusių metų “Sidabrinės gervės” laimėtojai: Karolio Kaupinio „Triukšmadarys” (2015 m. „Geriausias vaidybinis trumpametražis” ir „Geriausias pagrindinis aktorius” – Valentinas Masalskis), Marijos Kavtaradzės „Man dvim keli” (2015 m. „Geriausias studentiškas vaidybinis trumpametražis”), Ievos Veiverytės „Šuns dienos” (2014 m. „Geriausia antro plano aktorė” – Vaiva Mainelytė); Geriausias 2015 metų „Kino pavasario” studentiškas trumpametražis – Lino Mikutos „Pakeleiviai”, geriausias 2014 m. „Scanoramos” trumpametražis – Marijos Stonytės „Kelių eismo taisyklės” ir daug kitų.

Festivalio publika šiais metais turės galimybę išrinkti savo favoritą. Žiūroviškiausias „Litauisches Kino Goes Berlin” filmas bus parodytas festivalio uždarymo metu, spalio 12 dieną „Suptnike”.

Festivalio rėmuose ir paraleliai trumpametražių programai vyks lietuvių konceptualios menininkės Dalios Mikonytės fotografijos darbų paroda “Analogofilija”. Paroda atidaroma kino teatre “Filmrauschpalast” spalio 10 dieną 19 val. Ją pristatys ir su publika bendraus ir pati menininkė.

„Litauisches Kino Goes Berlin” – jau penktus metus Berlyne organizuojamas lietuviško kino festivalis, sulaukęs aktyvaus publikos susidomėjimo. Be kasmetinio festivalio, Berlyno žiūrovai turi galimybę pamatyti lietuvišką kiną „Litauisches Kino Goes Berlin” rengiamose papildomose retrospektyvose ir programose. Tai – puiki galimybė susipažinti ir pasimėgauti lietuvišku kinu, pabendrauti su kino kūrėjais.

Spalio 9 dieną kviečiame apsilankyti kino teatre “Acud”, spalio 10 dieną – “Filmrauschpalast”, o spalio 11 ir 12 dienomis – “Sputnike“.

Daugiau informacijos – nuorodoje.

Partneriai: Acud-Kino, Filmrauschpalast, Sputnik – Kino, LR kultūros atašatas Vokietijoje, Lietuvos kultūros institutas.

Pranešimą parengė LR kultūros atašė Vokietijoje Gabrielė Žaidytė