Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos, Susijusios naujienos

Užsienio ekspertai atranda Lietuvą

Lietuvos kultūros institutas

Lietuvos kultūros instituto pastangomis, bendradarbiaujant su skirtingomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis bei kultūros atašė, artimiausią mėnesį į Lietuvoje lankosi 15-a skirtingų kultūros sričių ekspertų ir žurnalistų iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Italijos ir Rumunijos.

Viešnagė Baltijos trienalėje

Vilniuje lankėsi tarpdisciplininio  meno  srities ekspertai Sarah Perks ir  Francis McKee. Šie kuratoriai iš Didžiosios Britanijos tiriamajam vizitui atvyko kartu su LR kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Rita Valiukonyte. Taip pat, rugsėjo 4-6 dienomis,  bendradarbiaujant su  ŠMC, atvyko kuratorius iš  Italijos Luca Lo  Pinto.

Meno centro „HOME“ meno vadovė, Mančesterio meno mokyklos prie Mančesterio Metropolitan universiteto profesorė,, kuratorė ir prodiuserė Sarah Perks, turi išskirtinės patirties tarptautinėje šiuolaikinio vizualinio meno ir kino sferose. S. Perks yra meninių ilgametražių filmų, performanso meno specialistė, dirbusi su tokiais tarptautiniu mastu pripažintais menininkais kaip Philas Collinsas, Jeremy Delleris, Stanya Kahn, Rosa Barba, Rashidas Rana, Cliffordas Owensas, Jamie Shovlinas ir Davidas Shrigley‘us. Tuo tarpu Glazgo šiuolaikinio meno centro direktorius Francis McKee 2005-2008 m. kuravo Glazgo tarptautinį šiuolaikinių vizualinių menų festivalį, o 2003 m. ruošė Škotijos prisistatymą Venecijos bienalėje. Šiuolaikinio meno žurnalo „Nero“ redaktorius Luca Lo Pinto, žinomas ir kaip nepriklausomas kuratorius, 2014 m. tapęs Vienos Kunsthalės kuratorių  komandos nariu.

Rugsėjo viduryje lankysis lenkų žurnalistai

Rugsėjo 17-20 dienomis Lietuvoje lankysis net penki žurnalistai iš Varšuvos ir Krokuvos naujienų agentūrų, dienraščių, žurnalų, radijo stočių. Žurnalistų vizitas susijęs su rudenį Krokuvoje organizuojamu Lietuvos kultūros sezonu, kurį koordinuoja Lietuvos kultūros institutas, bendradarbiaudamas su Kultūros ministerija, LR kultūros atašė Lenkijoje Rasa Rimickaite ir daugeliu kitų partnerių.

„Lietuvos kultūros sezonas Lenkijoje – tai galimybė pristatyti šalies kultūrą itin plačiu spektru. – pasakoja Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė. – o siekdami maksimalaus lenkų dėmesio Krokuvoje, į savotišką „išankstinę kultūros sezono peržiūrą Lietuvoje“ kviečiame žurnalistus, vėliau Lenkijoje reflektuosiančius savo įspūdžius ir pakviesiančius susipažinti su mūsų menininkų kūryba savo tautiečius“.

Rugsėjo ir spalio sandūroje: „Sirenų“ ir Kauno bienalės svečiai

Rugsėjo pabaigoje į Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ lietuviškąją programą, bendradarbiaujant Lietuvos kultūros institutui, LR kultūros atašė Prancūzijoje Vidai Gražienei ir tarptautinei scenos menų agentūrai „IVA“, į Vilnių atvyksta prestižinio Avinjono teatro festivalio programos sudarytoja Agnes Troly, tarptautinio teatro festivalio „Passages“ meno vadovas Jean‘as-Pierre‘as Thibaudat, taip pat Marselio „NoNo“ teatro direktorius ir režisierius Serge‘as Noyelle. Rugsėjo 25 d. šios trys Prancūzų teatro pasaulio žvaigždės dalyvaus festivalio „Sirenos“ klubo programos renginyje, organizuojamame kartu su Prancūzų institutu Lietuvoje, diskusijoje „Prancūzija – Lietuva: Europos teatro patirtys“. Pasak renginį kartu su prancūzų teatro eksperte Nathalie Conio Thauvan moderuosiančios Aušros Lukošiūnienės, diskusijoje bus aptariami tokie aspektai kaip repertuarinis teatras Lietuvoje ir nepriklausomas teatras su surinkta teatro aktorių grupe, skirta tik numatomam spektakliui ar konkrečiam vienkartiniam projektui Prancūzijoje, bus kalbama apie Prancūzijos ir Lietuvos patirtis: kokie keliai galimi norint, kad Prancūzija dar artimiau pažintų Lietuvos teatrą ir kaip prancūzų teatrą pristatyti Lietuvos publikai.

O besibaigiant „Sirenoms“, spalio 1-4 d. bendradarbiaujant su Kauno bienale, Lietuvoje viešės meno istorikė, Biennial Foundation įkūrėja, International Biennial Association viceprezidentė Marieke van Hal, taip pat – Bukarešto bienalės bendra-įkūrėjai – direktorius Razvanas Ionas ir kuratorius, rašytojas Eugenas Rădescu. Rumunijos kuratoriai į Lietuvą atvyksta aplankyti Kauno bienalės ir susipažinti su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjais.

Pasak Lietuvos kultūros instituto projektų vadovės Kristinos Agintaitės, „Institutas stengiasi skatinti Lietuvos kultūros pažinimą ne vien užsienyje pristatydami Lietuvos menininkų darbus, bet ir atveždami pasaulyje garsius savo sričių profesionalus susipažinti su Lietuvos kultūros atstovų pasiekimais Lietuvoje, todėl Instituto vykdoma užsienio ekspertų vizitų programa – tai ypatingai svarbi platforma lietuvių menininkams prisistatyti, siekti savo kūrybos sklaidos kitose šalyse“.