Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Visvaldo Morkevičiaus fotografijų albumo „Viešos paslaptys“ pristatymas Berlyne

Lietuvos kultūros institutas

Šių metų rugsėjo 8-tą dieną Berlyno knygyne „Motto“ bus pristatytas naujausiais jauno lietuvių fotomenininko Visvaldo Morkevičias albumas „Viešos paslaptys“. Pristatymo metu autorių kalbins parodų kuratorius Ignas Petronis. Šis jauno lietuvių fotomenininko albumo pristatymas meno Mekoje Berlyne – tai dar vienas vakaras iš pokalbių ciklą tęsiančių renginių šiame mieste, skirtas Lietuvos fotografijai.   

Visvaldo Morkevičiaus Berlyne pristatomas fotografijų albumas „Viešos paslaptys“ – tai menininko miesto patirčių rinkinys. Jo patirties geografija apima tiek naktinio miesto gyvenimo sceną ir jos užkulisius, tiek asmenines erdves, kurios provokuoja, o neretai ir padiktuoja specifinius veiksmus. Miestas – tai terpė rastis situacijoms ir jose dalyvauti, o dalyvaujant keisti jos kontūrus, bent jau suvokimo ir matymo prasme. Aplinka (miestas ir žmonės) fotomenininko fiksuojami savaip – intymiai, subjektyviai, minimaliai. Tai aštrūs potyriai, charizmatiški personažai, viešos istorijos ir privačios tiesos. Tačiau privatumas nėra pažeidžiamas, nes tapdamas įvykių dalyviu ir liudininku fotografas sutelkia dėmesį į turinio prasme iškalbingas detales. Vaizdžiai situaciją nupasakojantys kadrai tampa individualiu fenomenologiniu tyrimu, sudarytų iš kultūros ir kasdienybės užkulisių, kurie bendram ir nesuklastotam miesto vaizdui susidaryt yra tiek pat vertingi ir būtini, kaip ir oficialus, fasadinis miesto veidas.

Visvaldas Morkevičius (g. 1990, gyvena ir kuria Vilniuje), fotografo kūrybos spektras apima meninę dokumentiką, mados ir portretinę fotografiją bei vizualiuosius menus. Jo minimalistinėse fotografijose fiksuojamos įvairių subkultūrų, sutiktų personažų bei urbanistinio gyvenimo scenos. Fotografijų albumas „Viešos paslaptys“ pirmoji autoriaus knyga ir jos pristatymo vakaras Berlyne virs ir pirmuoju knygos pristatymu.

Knygos pristatymas ir pokalbis su menininku vyks rugsėjo 8d., (antradienį) 19 val., knygyne „Motto”, Skalitzerstr. 69, D-10997, Berlynas.

Pristatymą rengia: Knygynas Motto, LR kultūros atašė Vokietijoje
Projekto partneriai: Lietuvos kultūros institutas
Menininko viešnagę remia LR kultūros ministerija

Tekstą parengė LR kultūros atašė Vokietijoje Gabrielė Žaidytė