Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Rašytojo Alvydo Šlepiko ir vertėjo Markuso Rodunerio literatūros skaitymų „odisėja” Vokietijoje

Lietuvos kultūros institutas

Tęsianti Lietuvių literatūros salono programą Vokietijoje, rugsėjo 8 – 11 d. bus pristatoma Alvydo Šlepiko knyga „Mano vardas Marytė“, kuri išleista leidykloje „Mitteldeutscher Verlag“.

Keturi skaitymai per keturias dienas – Drezdene, Berlyne, Kylyje ir Brėmene: Literatūros namuose, literatūrinėse kavinėse ir LR ambasados salėje. Į visas šias erdves įvairiuose Vokietijos miestuose bus kviečiami lietuvių literatūros ir istorijos mylėtojai.

„Mano vardas Marytė“ – jaudinantis lietuvių autoriaus romanas apie vilko vaikus. Pristatant knygą vokiškai, didėlės paramos sulaukta ir iš žinomų vokiečių autorių – Utos Hauthal (Drezdenas), René Althammerio (Berlynas) bei Theo Schlüterio (Brėmenas).

Alvydo Šlepiko romane „Mano vardas – Marytė” pasakojama jaudinanti Rytprūsių vaikų istorija po Antrojo pasaulinio karo, po Raudonosios armijos įsiveržimo. Kamuojami alkio bei materialinio nepritekliaus jie traukdavo anapus Nemuno į Lietuvą –  elgetauti, ūkininkų prašyti duonos bei pastogės ar už duoną ir pastogę atidirbti. Romane remiamasi ilgais autoriaus pokalbiais su vilko vaikais iš kurių ne vienas buvo išaugintas lietuviškose šeimose. Kai kurie iš jų iki pat šiandien gyvena Lietuvoje, kai kurie grįžo į savo tėvų žemę. Tai knyga apie meilę, užuojautą ir atmintį.

Alvydas Šlepikas (g. 1966). Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabartinėje muzikos ir teatro akademijoje) jis studijavo aktorystę bei režisūrą  ir tapo režisieriumi, dramaturgu, kino, filmų bei televizijos serialų scenarijų autoriumi. Šlepikas išleido poezijos knygas „Taika tavo kraujui“, „Tyloj artėjantis“ ir novelių rinkinį „Lietaus dievas“.

Kartu su autoriumi knygos pristatymuose dalyvaus knygos vertėjas į vokiečių kalbą – Markus Roduner, kuris būdamas vertėju yra ir kalbininkas, ir „Europos literatūros dienos Šiauliuose“ iniciatorius.

„Lietuvių literatūros salonai Vokietijoje per keletą metų jau yra tapę gražia ir prasminga tradicija, sulaukiančia savo gausios auditorijos įvairiuose šios šalies miestuose. Tačiau šis lietuvių literatūros salonas yra ypatingas. Ši kartą jo metu bus kalbama ne tik apie literatūrą ir lietuviškus tekstus, bet ir apie bendrą Lietuvos ir Vokietijos praeitį, apie tai, kas ilgą laiką buvo nutylima abiejose šalyse, tačiau neatsiejamai jungia liūdnas abiejų šalių istorines patirtis.“ – teigia LR kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabrielė Žaidytė.

Knygos „Mein Name ist Maryte“ (Mano vardas Marytė) pristatymai vyks:

Rugsėjo 8 d., 19.30 val. Literaturhaus Villa Augustin, Antonstr. 1, D – 01097, Dresden.
Rugsėjo 9 d., 19 val. LR ambasadoje Berlyne, Charitestr. 9, D – 10117.
Rugsėjo 10 d., 20 val. Literaturhaus Schleswig – Holstein, Schwanenweg 13, 24105 Kiel.
Rugsėjo 11 d., 18.30 Cafe Erlesen, Alte Hafenstr. 30, D – 28757, Bremen.

Projekto organizatoriai: LR kultūros atašatas Vokietijoje, Mitteldeutscher Verlag.
Projekto partneriai: Literaturhaus Villa Augustin, Literaturhaus Schleswig – Holstein, Ostpreussenmannschaft Bremen, Lietuvos kultūros institutas.

Pranešimą parengė LR kultūros atašė Vokietijoje Gabrielė Žaidytė