Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Lietuvių kalba pristatoma Humboldtų universitete Berlyne

Lietuvos kultūros institutas

humboldt-universität zu berlin, hauptgebäude, unter den linden 6 10099 berlin foto: heike zappe 10.9.2006

Š. m. birželio 13 d. Humboldtų universitete Berlyne rengiama tradicinė „Ilgoji mokslų naktis“, kurios metu bus pristatoma ir lietuvių kalba.

Ilgosios mokslų nakties, kuri atvira visiems Berlyno gyventojams ir miesto svečiams, metu vyks jau tradiciniais tapę užsienio kalbų kursai, kurių programoje šiais metais pirmą kartą kalbų mylėtojams bus ne tik pristatyta lietuvių kalba, tačiau suteikta galimybė jos truputį išmokti.

Šeštadieninės Berlyno lietuvių mokyklėlės mokytoja Jurgita Kuolaitė bei vizituojanti Berlyno Humboldtų universiteto lietuvių kalbos profesorė habil. dr. Christiane Schiller besidominčius supažindins su mūsų kalba, pasakos apie jos istoriją ir išskirtinumą.

„Ilgoji mokslų naktis“ – tai kasmetinis Berlyno renginys, kuris dar vadinamas „protingiausia metų naktimi“. Jame dalyvauja Berlyno universitetai, aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų institucijos savo duris atveriantys tam, kad Vokietijos gyventojai galėtų daugiau sužinoti apie akademinių institucijų darbą, vykdomus mokslinius tyrimus ir jų rezultatus. Tą ilgą vakarą Berlyno miesto gyventojai ir jo svečiai turi išskirtinę progą aplankyti laboratorijas, dalyvauti paskaitose ir seminaruose, susipažinti su įvairiomis kalbomis

Šiais metais lietuvių kalbos pamokas Humboldtų universitete vyksiančioje Ilgoje mokslų naktyje inicijuoja HU lituanistikos studijų centras, kuriam vadovauja naujoji Vokietijos baltistų susivienijimo pirmininkė habil. dr. Christiane Schiller. Centras, kuris, remiant LR švietimo ir mokslo ministerijai, buvo įsteigtas 2014 m., per dar neilgą savo gyvavimo laiką sulaukė nemažo besidominančiųjų lietuvių kalba skaičiaus. Čia studijuojantys turi puikią galimybę ne tik lankyti lietuvių kalbos ir vertimų kursus, tačiau ir prisidėti prie Mažosios Lietuvos enciklopedijos vertimo, kuris vokiečių kalba turėtų būti pristatytas 2017 m. vyksiančioje Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje. O šių metų rugsėjo mėnesį centro programoje ir vėl intensyvūs lietuvių kalbos kursai, kuriuos lankys įvairių Vokietijos universitetų studentai.

Besidžiaugdama įvairiapusiška Lituanistikos studijų centro veikla, jo vadovė habil. dr. Christiane Schiller dar kartą pabrėžė, kad lituanistika yra labai svarbi baltistikos, kuri yra ne tik lingvistika, literatūra bei tautosaka, bet ir Baltijos valstybių istorija, studijų dalis.

Lietuvių kalbos pamokos birželio 13 d., 21 val., vyks Humboldtų universitete, Unter den Linden nr. 6, D- 10117, vakarinis pastatas, 1.OG. 2095 auditorija.

Projekto rengėjai: HU Lituanistikos studijų centras

Projekto partneriai: LR kultūros atašė Vokietijoje

Projekto rėmėjai: Sūris Džiugas

Tekstą parengė LR kultūros atašė Vokietijoje Gabrielė Žaidytė