Lietuvos Kultūros Institutas
Kultūros naujienos, Susijusios naujienos

Lietuviški akcentai Helsinkyje

Lietuvos kultūros institutas

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Lietuviški akcentai Helsinkyje

Šiandien Helsinkyje vykstančiame tradiciniame Europos kino festivalyje bus parodyta lietuvių režisierės Linos Pliopytės optimistinė dokumentika, filmas “Amžinai stilingos” (2014).

Tai vienintelis režisierės sukurtas filmas, kurio idėja autorei kilo pradėjus rašyti blogą. Filmas pasakoja apie drąsias, nepriklausomas, ryškias ir stilingas niujorkietes, kurios nedūsauja dėl prabėgusios jaunystės, o džiaugiasi kiekviena diena. Tuo pačiu „Amžinai stilingos – ne tik filmas, bet tai ir gyvenimo būdas, o kartu ir akibrokštas jaunystės kulto apsėstai Vakarų kultūrai.

Šių metų Europos filmų festivalio programa skirta europietiško gyvenimo įvairovei. Festivalio metu bus rodomi 23 filmai, akcentuojant imigracijos, švietimo, moterų ir mergaičių padėtį, taip pat taikos ir saugumo temas. Tai kartu filmai apie pasaulį, ir orų egzistavimą jame.

Festivalis vyks iki balandžio 29 d. Renginį organizuoja Europos Komisijos atstovybė ir Europos Parlamento informacijos biuras Suomijoje, bendradarbiaudamas su ambasadomis ir Europos šalių kultūros institutais.

Kitas renginys, šiuo metu vykstantis Helsinkyje – tarptautinė vadovėlių paroda „ABC Europoje“. Parodoje veikiančioje Rikhardinkatu bibliotekoje atskleidžiama kaip vaikai Europos šalyse mokosi skaityti. Parodoje eksponuojama 50 vadovėlių iš 12 skirtingų Europos Sąjungos ir kitų šalių: Islandijos, Italijos, Austrijos, Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos, Švedijos, Vokietijos, Danijos, Vengrijos ir Estijos.

Rengėjai neapsiribojo vien šiuolaikiniais vadovėliais, bet parodoje pristato ir seniau išleistus vadovėlius pirmokams. Tokiu būdu tarp lietuviškų vadovėlių atsidūrė ir tikra retenybė – lietuviškas elementorius „Saulutė“, leistas dar praeito amžiaus 6-8 dešimtmetyje. Parodoje žiūrovai atras ir visai neseniai išleistą lietuvišką vadovėlį „Vaivorykštė“ (leidykla „Baltos lankos“), pasižymintį aukšta leidybos kokybe ir įdomiu integruotu turiniu, dėmesį prikaustančiais tekstais, vizualumu. Vadovėlyje mokantis atskirą savaitės temą integruojami visi mokomieji dalykai: pasaulio pažinimo, gimtosios kalbos, matematikos, dailės, muzikos, šokio ir etikos.

Parodą planuojama eksponuoti ir kitose Suomijos bibliotekose.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_class=”video-row”][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=nWKTfqivbRQ&ab_channel=plioplyte” el_class=”video”][/vc_column][/vc_row]