Lietuvos Kultūros Institutas

Apie 2020 m. Vilniaus knygų mugę

21-oji Vilniaus knygų mugė verčia naują puslapį

Atšventusi savo dvidešimtmetį, 2020-uosius metus Vilniaus knygų mugė pasitiks su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Mugė verčia naują puslapį ir kviečia ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų.

Taigi, naują mugės etapą pradėsime prisimindami ir simboliškai pagerbdami mus palikusį vieną žymiausių pasaulio lietuvių. Pasauliui gerai pažįstamo ir savo gyvenimu bei darbais laisvę skelbusio menininko žodžiai puikiai atspindi Mugės esmę – atvira ir be formulių, skelbianti laisvę kūrybai, veiksmui ir žodžiui. Vasario 20 – 23 d. mugė taps nekasdienių susitikimų, pokalbių, nuomonių, nesibaigiančių atradimų vieta, kur laukiami visi – nes

„Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. J.Mekas

Kuo ypatinga Vilniaus knygų mugė?

Jaunųjų skaitytojų salė.  Šioje salėje persipina dvi erdvės.  Lietuvos ir užsienio leidėjai čia pristato ir parduoda knygas, skirtas vaikams ir paaugliams. Tuo pačiu tai ir erdvė jauniesiems skaitytojams, kur jie gali gali įvairiomis formomis ir būdais patirti literatūros ir skaitymo stebuklą, nevaržomai bendrauti,  žaisti ir skaityti. Salėje veikia Bibliotekų erdvė, Kūrybinė studija, o scenoje vyksta renginiai vaikams. Nuolat gyva ir šurmuliuojanti  Vaikų ir paauglių knygų salė traukia lankytojus tiek knygų naujienų gausa leidyklų stenduose, tiek įvairiomis veiklomis.

Knygų šalies kūrybinė studijaUnikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje 2003 metais. Studijos sumanytoja – grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kasmet kviečia mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir susitikimuose su garsiausiais Lietuvos bei užsienio šalių knygų vaikams kūrėjais ir iliustruotojais, patirti gražiausių knygų vaikams stebuklą.

Bibliotekų erdvėLietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Skaitymo, bendravimo ir susitikimų erdvė jaunimui.

ForumasTai rimtų temų, intelektualių pokalbių vieta, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Kasmet čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.

Forume rengiamas ir naujo formato renginių ciklas ŠortaiTai „karštas“ mugės debatų turnyras, literatūrinė dvikova, kurioje per 15 minučių du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleidžia aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

LRT salė/ 5.1. Nuolatinio mugės partnerio – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos – salė, iš kurios  LRT transliuoja populiariausius mugės renginius. Būtent čia mugės lankytojai renkasi į nekasdienius pasimatymus su savo lauktais rašytojais.

Muzikos salė – kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, jau šeštus metus organizuojama asociacijos AGATA  ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Tai didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.

Knygos kino salėMugės lankytojai turi galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.

Mugės dienos ir darbo laikas:

 

vasario 20 d. 10.00–19.00 val. BIČIULIŲ DIENA

vasario 21 d. 10.00–21.00 val. PENKTADIENIS BE FORMULIŲ

vasario 22 d. 10.00–21.00 val. ATVIRŲ PASIMATYMŲ DIENA

vasario 23 d. 10.00–17.00 val. ŠEIMOS SEKMADIENIS