FLUX. Lietuvos meno festivalis Romoje/ Festival Lituano delle Arti
Šiais metais Lietuva švenčia valstybingumo atkūrimo 100-metį. 1918 m. vasario 16 d. buvo atkurta nepriklausoma ir demokratinė Lietuvos Respublika ir tai žymėjo modernios Lietuvos istorijos pradžią. 2018 m. simbolizuoja slenkstį į naują šimtmetį ir suteikia progą pristatyti šiandieninės Lietuvos modernumą ir kūrybiškumą bei ateities vizijas. Veržli, jaunatviška ir įkvepianti – štai tokią Lietuvą ir jos kultūrą išgyvename šiandien ir tokią ją pristatome Romos gyventojams ir svečiams. Iš okupuotos Lietuvos į Vakarus 1944 metais pasitraukusio Jurgio Mačiūno (George Maciunas) 1963 metais paskelbto manifesto „Fluxus“ dvasia nesvetima Lietuvos šiuolaikinio meno kūrėjams. Nesuvaržyta ir laisva, nuolatos besikeičianti tarsi tekėjimas – flux – yra šiandienos Lietuvos menininkų raiška, įtakota šio amžiaus technologijų ir menininkų mobilumo, bet kartu reflektuojanti ir Lietuvai unikalias patirtis. Šiuolaikinės Lietuvos kultūros veržlumas, gilus turinys, įspūdingos kūrėjų asmenybės yra vis labiau matomi pasaulinės kultūros žemėlapyje.
Lietuvos kultūros festivalio „Flux“ programoje pristatome ryškiausius skirtingų kartų ir skirtingos meninės raiškos kūrėjus, kurie kuria naująjį Lietuvos šimtmetį: medijų menininką Deimantą Narkevičių, dirigentę Mirgą Gražinytę-Tylą, kompozitorę Justę Janulytę, amžinai jaunas džiazo legendas Vladimirą Tarasovą, Liudą Mockūną, Eugenijų Kanevičių. Italijoje pamėgto Lietuvos teatro gerbėjai turės galimybę pamatyti visą spektrą pasirodymų – nuo legendinio Eimunto Nekrošiaus ir išraiškingojo Oskaro Koršunovo režisuotų spektaklių iki jauniausios kartos režisierės Kamilės Gudmonaitės pastatymo, Vilniaus urbanistinio šokio teatro bei visas žanrų ribas laužančios naujosios operos „Geros dienos!”.
12 dienų truksiančią Lietuvos kultūros fiestą Romoje papildo performansų ir video menininkų pasirodymai, fotografijos ir architektūros parodos, eksperimentinė muzika.
Tai pirmas toks didelis Lietuvos kultūros pristatymas Romoje, todėl Lietuva sako Romai „Labas“ ir kviečia patirti ir pamilti.