MONIKA NEVERAUSKAITĖ
Jauna cirko artistė Monika Neverauskaitė (g. 1990 m.) domėjimąsi judesiu pradėjo nuo šokio. 2010 m. ji baigė norvegų liaudies šokio kursą „Manger folkehøhskule“ Norvegijoje. Šiuolaikinio cirko srudijas Neverauskaitė pradėjo Danijoje, 2011 m. ji mokėsi „Performers House“ mokykloje Silkeborge. 2015 m. ji baigė šiuolaikinio cirko bakalauro studijas menų universitete „Codarts“, Roterdame, Nyderlanduose. Cirko meno studijas Prancūzijoje, Tulūzos meno centre „Lido“ (2015–2017 m.). O 2020 m. pavadinimą į „Ésacto’Lido“ pakeitosioje cirko mokykloje Neverauskaitė gilinosi į profesinius cirko meno mokymus „Proffessionalisation“ programoje.
Pagrindinė jaunosios cirko artistės disciplina – Cyro ratas (Si̇̀ro rãtas): 1997 m. pirmą kartą cirko scenoje panaudotas, už atlikėjo ūgį kiek didesnio skersmens aliuminio arba plieno vamzdžio lankas, kurį judindamas viduje ir aplink atlikėja(s) atlieka akrobatinius triukus.
Nuo 2018 metų Neverauskaitė dirba su prancūzų cirko trupe „Compagnie L’MRG‘ée“. Yra sukūrusi vaidmenį spektaklyje „Des Bords de Soi“ (2018 m.), o šiuo metu Neverauskaitė dalyvauja spektaklio „Médusées“, kurio premjera numatyta 2021 m. vasarą, kūrybiniame procese. Be to, Neverauskaitė prisistatydama slapyvardžiu „Soloneviena“ kuria mono pasirodymus. Neverauskaitė yra dalyvavusi cirko spektakliuose ir pasirodymuose Lietuvoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje ir Švedijoje.
2018 m. Neverauskaitė dalyvavo Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programoje „Print Art on Stage“ ir pristatė monospektaklio „Haris 3-čiasis“ eskizą. Tai istorija apie vienatvę ir trapumą. Trapumą, būdingą kiekvienam iš mūsų, bet dažniausiai slepiamą nuo išorinio pasaulio. Tad šiame spektakluje Cyro ratas susiduria su kiaušiniais ir veikia toje pačioje scenos gridų plokštumoje, vienu metu. Kaip toli gali nueiti toks žaidimas? Ir klasikiniame ir šiuolaikiniame cirke rizika – vienas iš pagrindinių elementų, o šiame darbe tampa jungiamąja gridnimi.