Lietuvos kultūros gidas, Teatro režisieriai

Gabrielė Tuminaitė

Gabrielė_Tuminaitė_IN_Laura_Vanseviciene

Jauna režisierė Gabrielė Tuminaitė (g. 1983), nuolat kurianti Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, per pirmąjį kūrybos dešimtmetį jau yra sukūrusi dešimt spektaklių ir tiek pat vaidmenų teatre. 2001–2004 m. Vilniaus universitete studijavo kultūros istoriją ir antropologiją, tačiau 2004 m. studijas nutraukė ir ėmėsi režisūros studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2008 m. įgijo režisūros bakalauro, o 2010 m. – magistro laipsnį. 2008 m. kartu su kurso draugais surengė pirmąjį teatro debiutų festivalį „Tylos!“, kuris ilgainiui tapo kasmetinis ir tarptautinis. G. Tuminaitė festivaliui vadovauja iki šiol.

Režisierė mėgsta imtis pamirštų ar neatrastų tekstų, tad jos repertuare – ir Vakarų, ir lietuvių literatūros klasika, ir šiuolaikiniai lietuvių autorių kūriniai. Yra režisavusi spektaklių Klaipėdos dramos teatre, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, teatre „Sovremennik“ Maskvoje (Rusija). Penkis spektaklius sukūrė Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre.

2009 m. už geriausią režisūrinį debiutą G. Tuminaitė pelnė jaunimo žurnalo „Pravda“ apdovanojimą. 2012 m. tapo Nacionalinio dramaturgijos festivalio „Versmė“ laureate, o 2012 m. pelnė apdovanojimą už režisūrą pirmajame tarptautiniame Rimo Tumino teatrų festivalyje „Vasara“ Druskininkuose.

Naujausias G. Tuminaitės spektaklis „Fantazijus“ pagal Alfred de Musset pjesę – komedija, kuri baigiasi liūdnai, arba drama su laiminga pabaiga. Scenoje skamba grupės „Kabloonak“ gyvai atliekama muzika, o choreografas Raidas Petrauskas spektaklį praturtino šokio stiliaus „Vogue“ elementais.

teatras@vmt.lt

www.vmt.lt