Lietuvos kultūros gidas, Teatro režisieriai

Eglė Kazickaitė ir Greta Kazlauskaitė

Kazickaitė Kazlauskaitė_IN_Domas Rimeika

Režisierės ir aktorės Eglė Kazickaitė (g. 1988) ir Greta Kazlauskaitė (g. 1986) dramos režisūrą studijavo Klaipėdos universiteto Menų fakultete. G. Kazlauskaitė magistro laipsnį įgijo 2012 m., o E. Kazickaitė – 2014 metais.

2012 m. režisierės drauge įkūrė nepriklausomą „Apeirono teatrą“, kuris Lietuvos teatro žemėlapyje išsiskiria ne vien savita raiška, bet ir tuo, jog turi savo namus – jaukias nedideles patalpas Klaipėdos senamiestyje.

„Apeirono teatro“ repertuarą režisierės formuoja iš išskirtinai originalios kūrybos – nors įkvėpimo semiasi iš filosofijos, literatūros kūrinių ar mitų, tačiau spektaklių tekstus visuomet kuria pačios. E. Kazickaitė ir G. Kazlauskaitė kuria ir drauge, ir po vieną, vaidina viena kitos spektakliuose, rašo pjeses. Jų spektakliai išsiskiria originaliais, visuomet filosofiniais postulatais grįstais tekstais, atidžiu ir komplikuotu požiūriu į pasaulį. Jų kūriniuose nemažai siurrealistinio, absurdo, socialinio grotesko elementų. Jaunosios režisierės nesiekia žiūrovams suteikti lengvos pramogos, veikiau atvirkščiai – nori juos priversti nuolat spėlioti ir mėginti pačius susidėlioti pasakojimo grandinę. Režisierės „Apeirono teatrui“ jau yra sukūrusios keturiolika spektaklių, repertuarą nuolat pildo naujais, pabrėžiančiais aktualijas.

Naujausiame „Apeirono teatro“ spektaklyje „Kultas“ režisierės siekia išsiaiškinti: ar mene galimà jungtis „tarp š*do ir gr*do“? Pagrindinė spektaklio herojė – jauna menininkė, besigrumianti su pagundomis ir iššūkiais hipertrofuotame, keistame ir pavojingame pasaulyje, kuriame, ryždamasi meniniam kompromisui (sukurti komercinį produktą), patiria kafkišką metamorfozę. Kitaip tariant, „Kulte“ absurdo ir grotesko elementais mėginama nagrinėti meninės kokybės ir šiuolaikinės rinkos įtakos meniniams pasirinkimams problema.

apeironteatras@gmail.com

www.apeirontheatre.net