Lietuvos Kultūros Institutas
Architektai, Lietuvos kultūros gidas

Do Architects

Do_IN

„Ogmios miesto“ transformacija. Tipas: multifunkcinis kvartalas
Įgyvendinimas: projektavimas – nuo 2013 m., statyba – nuo 2014 m.
Adresas: Verkių g. 29, Vilnius
Autoriai: Andrė Baldišiūtė, Gilma Teodora Gylytė, Gediminas Aismontas, Ieva Marija Malinauskaitė


Energingas „Do Architects“ kolektyvas aktyviai dalyvauja architektūros ir urbanistikos konkursuose, rengia galimybių studijas, interjerų projektus ir gali pasigirti šiuo metu įgyvendinamais išskirtiniais statybų projektais. 2007 m. architektės Andrės Baldišiūtės (g. 1980) įkurtas biuras savo veiklą pradėjo kaip „Andrė Baldi architektūra-urbanistika“. Išaugęs ir transformavęsis į „Do Architects“, biuras traukia ambicingus jaunus architektus ir yra subūręs itin stiprią kūrėjų komandą.

„Ogmios miestas“ – prekybos, komercijos rajonas, įsikūręs buvusios sovietų armijos bazės teritorijoje. Ši miesto dalis buvo viena pirmųjų mieste, patyrusi ryškią urbanistinę transformaciją šaliai atgavus nepriklausomybę. Visai greta masinės statybos namų rajono buvęs karinis miestelis 10 dešimtmečiu ieškojo naujo identiteto ir traukė ne vieno architekto ir urbanisto dėmesį. Miestelio teritorijai tapus vienu pirmųjų konversijos pavyzdžių, neišvengta klaidų ir stichiškų intervencijų, todėl tai, kas vyksta dabar, būtų galima laikyti antrąja transformacijų banga.

Palyginti nesmarkiai nuo miesto centro nutolusi teritorija – vienas didžiausių komercinių rajonų Baltijos šalyse. Čia buvę sovietmečio pastatai pritaikyti naujoms funkcijoms, o jų kiekis reikalauja palaipsnės transformacijos ir ilgalaikės vizijos. Šiuo metu teritorija vystoma vadovaujantis miesto mieste koncepcija: architektai siekia sustiprinti atskirus kvartalus, atgaivinti viešąsias erdves ir pritraukti žmones ne tik apsipirkti, bet pramogauti ir leisti laisvalaikį. Projekto sėkmei svarbu plačiai žvelgti į vietos problemas: patrauklus viešosios erdvės dizainas turi būti įgyvendinamas drauge su funkciniais vietos pokyčiais, kavinių, išskirtinių prekybos ar pramogų vietų radimusi. Tai ne baigtinis projektas, o nuolatinis kūrybinis procesas, pamažu plintantis po 12 hektarų teritoriją.

www.doarchitects.lt