Lietuvos kultūros gidas, Menininkai

Robertas Narkus

Robertas_narkus trager

Roberto Narkaus (g. 1983) pasirinkta kūrybinės veiklos strategija – nuolatinis neapibrėžtumas. Jungdamas menines, mokslines, verslo ir vadybines strategijas, jis inicijuoja ir stimuliuoja vis naujus įvykius, performatyvius projektus, bendradarbiaudamas kuria objektus bei instaliacijas. R. Narkus pats save įvardija kaip vieną iš Vilniaus patafizikos instituto įkūrėjų, taip pat – kaip menininkų dienos centro „Autarkia“, eksperimentinės inžinerijos stovyklos „eeKūlgrinda“ ir menininkų bei privačiojo verslo bendradarbiavimo platformos „Vizionierius“ organizatorių. Skirtingas domėjimosi sferas – mokslo reprezentacijos, šiuolaikinių technologijų inžinerijos, (menininko) darbo vaidmens šiandieninėje ekonomikoje ir kt. – nagrinėjančiuose projektuose ryški loginės grandinės paieška ir siekis tą grandinę sutraukyti.

Savo praktiką menininkas apibūdina kaip „aplinkybių vadybą atsitiktinumų ekonomikoje“. 2012 m. vykdė tęstinį projektą „12/5 šanso“, kurio pagrindu 2014 m. publikavo leidinį „Aplinkybių vadyba“. 2017 m. Šiuolaikinio meno centre vykusi pirmoji R. Narkaus personalinė paroda veikė kaip šiuolaikinių technologijų teikiamų galimybių – dirbtinio intelekto, papildytos realybės (augmented reality) – komentaras, nagrinėjantis dabartinį būvį, vienu metu kupiną ir entuziazmo, ir pesimizmo, susijusio su mokslo, technologijų ir ekonomikos raida.

2006 m. baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje, 2015 m. – Sandbergo institute Amsterdame. Pastaruoju metu yra dalyvavęs parodose muziejuje „Stedeljik“ ir meno centre „de Appel“ (Amsterdamas), meno centre „Stroom den Hague“ (Haga), „Establiment de’en Face“ (Briuselis), personalines parodas surengė Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, galerijoje „Juliette Jongma“ (Amsterdamas) ir galerijoje „Tenderpixel“ (Londonas). 2014 m. apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos teikiama Jaunojo menininko premija.

robertasnarkus.com

www.autarkia.lt

www.trager.lt

www.vizionierius.lt