Lietuvos kultūros gidas, Menininkai

Gerda Paliušytė

Gerda Paliušytė

Gerda Paliušytė (g. 1987) – jaunosios kartos kino kūrėja ir kuratorė. Ją domina reprezentacijos ribos, poslinkiai ir pertrūkiai, tai, kaip juos nulemia politika, socialiniai poreikiai ir laikmetis. Didžiojoje jos kūrybos dalyje naudojamasi įvairiomis dokumentinėmis praktikomis, tarp jų ir dokufikcija, tiriamos persiklojančios, dažnai prieštaringos istorinės sanklodos ir (arba) scenarijai bei tai, kaip jos įsiterpia į konkrečią vietą ir laiką.

Jos paskutiniai projektai: „Kelio filmas“ (2015) – dokumentinis filmas, užsakytas XII Baltijos tarptautinio meno trienalės; „more not yet“ – ilgalaikė laisvų parodinių dokumentinių filmų serija; „Troškimas, kad pavyktų“ (2016) – naujausias filmas, pasitelkiantis sekso telefonu darbuotojų balsus, rodytas 22-ajame tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ (2017).

Pagal savo akademinį tyrimą, pavadintą „Laidinis pesimizmas: Baltimorė, juodumas, utopinė vaizduotė“, ji šiuo metu rašo scenarijų naujam filmui.

2012–2015 m. kartu su Inesa Brašiške ji inicijavo ir kuravo „The Gardens“ – parodinę erdvę, įkurtą Vilniaus planetariume, skirtą Lietuvos šiuolaikinio meno pristatymui ir sklaidai.

www.morenotyet.tumblr.com