Lietuvos kultūros gidas, Menininkai

Arūnas Gudaitis

Gudaitis_photo by Akvilė Anglickaitė

Arūno Gudaičio (g. 1973) kūriniai subtiliai komentuoja sociologinius, ideologinius, meninius reiškinius. Ankstyvuosiuose darbuose naudojęs (pseudo)dokumentikos ir performanso prieš kamerą strategijas, pastaraisiais metais daugiau naudoja piešinio, objekto, fotografijos ir videomedijas. Naują etapą A. Gudaičio kūryboje žyminčioje „Baltoje serijoje“ (2007–2008) – piešiniuose, fotografijose ir objektuose – galima atpažinti politikos, istorijos ir meno istorijos, kasdienybės įvykius bei faktus, kuriuose jungiasi sąmoningumas ir sąmojingumas.

Kūriniai iš naujausios serijos „Dalys ir gabalai“ (2014) konceptualizuoja skulptūros istoriją, juose nuosekliai plėtojamos menininką dominančios temos: skulptūros ir meno istorijos fragmentiškumas, meno kūrinio atsiradimo kontekstai, formų ir medžiagų dviprasmybės bei paradoksai.

A. Gudaitis studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje. Personalines parodas yra surengęs „Kunstraum Aarau“ (Šveicarija), galerijoje „Display“ (Praha) ir Šiuolaikinio meno centre (Vilnius). Menininkas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių grupinių parodų šiuolaikinio meno muziejuje „KIASMA“ (Helsinkis), Talino parodų rūmuose, „Palais du Tau“ rūmuose (Reimsas, 2008) bei „SpazioA“ galerijoje (Pistoja, Italija). Už kūrinių ciklą „Balta serija“ 2007 m. apdovanotas meno muziejaus „KUMU“ Taline prizu.